המחלץ ליווה את שירן פרנקו לחופה

13 שנים אחרי שאיבדה את אביה, אחיה, סבה וסבתה ברעידת אדמה בטורקיה, הגיע אתמול סוף סוף זמנה של שירן פרנקו לשמוח. בטקס חגיגי היא נישאה לבחיר ליבה ולוותה בבני משפחה וחברים ובאורח כבוד אחד - קצין פיקוד העורף שהוציא אותה מההריסות כשהייתה בת 9. הקשר עם פרופ' אשכנזי נשמר גם באירוע הזה - כשליווה אותה לחופה

13 שנים חלפו מאז הפגישה הראשונה של שירן פרנקו ופרופ' איציק אשכנזי. היא הייתה אז בת 9, שהגיעה עם משפחתה לחופשה בעיירת נופש בטורקיה - ואז אירעה רעידת האדמה ששינתה את חייה. הוא הגיע במשלחת פיקוד העורף לסייע במלאכת החילוץ - ומשה אותה מההריסות אחרי 98 שעות וכנגד כל הסיכויים. אמש, הוא ליווה אותה לחופה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

באולם האירועים בחיפה בו התקיימה אתמול חתונתה של שירן פרנקו לא נשארו הרבה עיניים יבשות. במשפחה שידעה לא מעט כאב, הצליחו לחגוג את אמש את נישואיה של הבת שירן לבחיר ליבה, וזכו גם לליווי של אורח מיוחד - קצין פיקוד העורף שמשה אותה מההריסות לפני 13 שנים.

לפני החופה הוא ליווה אותה, יחד עם אמה, ובזמן הטקס הרשמי - נדרש לברך. "אני מאחל לך אושר, בריאות והרחבת משפחה", בירך פרופ' אשכנזי בחיוך גדול, "ושנהיה תמיד בשמחות שלך שירן. אנחנו אוהבים אותך". הוא הוסיף ושאל אותה בנימה אישית - "את בוכה? מעולם לא ראיתי אותך בוכה. גם לא ברגעים הקשים".

כשהייתה בת 9 הגיעה שירן פרנקו עם בני משפחתה לחופשה בעיירת נופש בטורקיה. אביה, אחיה, סבה וסבתה נספו באסון. היא ניצלה במזל - אחרי 98 שעות מתחת להריסות וכנגד כל הסיכויים. "שירן היא סמל להישרדות. סמל להישרדות הישראלית. היהודית. היא סמל לנו, לכולנו", ניסח זאת פרופ' אשכנזי.