מרוץ הלילה של ת"א: הרצים באים, הכבישים נחסמים

בעקבות מירוץ הלילה שיתקיים החל מהשעה 19:30, עיריית תל אביב תחסום לתנועה מספר צירי תנועה מרכזיים, ביניהם רח' אבן גבירול, מלכי ישראל ושד' רוקח. הנהגים התבקשו לנסוע בדרכים חלופיות ולחנות כחוק

התכוננו לביאת הרצים, ארכיון (יח"צ)

הערב בשעה 19:30 יצא לדרך מירוץ הלילה של תל אביב, ועמו יחלו גם עומסי התנועה ברחבי העיר. כבכל שנה, עיריית תל אביב צפויה לחסום מספר צירי תנועה מרכזיים, ואף לאסור חניית רכבים באזורים בהם יתקיים המרוץ עד לסיומו בשעה 23:00. את המרוץ תזניק האלופה האולימפית מלונדון, אליסון פליקס, שהעניקה לכתבנו בן מיטלמן ריאיון אותו נשדר הערב במהדורה המרכזית בחדשות 2.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עיריית תל אביב פרסמה הודעה לפיה כבר משעה 15:00 ייחסם רחוב מלכי ישראל לתנועת כלי רכב לשני כיווני הנסיעה. מהעירייה נמסר כי לא תותר חנייה בקטע שבין שדרות ח"ן לשד' בן גוריון. כמו כן, בשעה זו תיאסר גם החנייה ברחוב אבן גבירול, בקטע שבין שדרות שאול המלך לבין שדרות רוקח, בשני כיווני הנסיעה.

רח' אבן גבירול צפוי להיחסם לתנועה החל משעה 18:00, כשעה וחצי לפני תחילת המרוץ. בשעה 18:30 יחסמו לתנועה גם שדרות רוקח, בקטע הדרך שבין רח' אבן גבירול לרח' שטרית, ממערב למזרח. כמו כן, ציינו בעירייה כי גם באזור זה לא תתאפשר חניית כלי רכב, ובכלל זה במפרצי החנייה.

בעקבות החסימות ופקקי התנועה הצפויים באזורי המרוץ, בעיריית תל אביב המליצו לעשות שימוש בתחבורה הציבורית, או לנסוע בצירי תנועה חלופיים כדוגמת דרך נמיר, רח' הירקון ונתיבי איילון. בעלי הרכבים הפרטיים יוכלו להחנות את רכביהם בחניוני הגולפיטק, רדינג, נמל תל אביב, מסוף 2000 ובית ההסתדרות. כמו כן בעירייה הזהירו כי יגררו רכבים שלא הוחנו על פי ההנחיות.