מאולימפיאדת לונדון למירוץ הלילה בתל אביב

אליסון פליקס, האתלטית המעוטרת ביותר באולימפיאדת לונדון, תזניק הערב את אלפי המשתתפים במירוץ הלילה של נייקי. אם חשבתם לנסות ולהתחרות באלופה האולימפית, כדאי שתשנו את התכנית. "אני ספרינטרית, ולא בטוחה שאוכל להסתדר עם ריצה ל-10 ק"מ", מסבירה פליקס, שלא משתתפת במירוץ. הריאיון המלא: הערב במהדורה המרכזית

עשרות אלפי רצים ימלאו הערב את רחובות תל אביב במסגרת מירוץ הלילה של נייקי ויזכו, בתקווה, לראות אגדה אולימפית חיה. אליסון פליקס, האתלטית המעוטרת ביותר באולימפיאדת לונדון, שזכתה בשלוש מדליות זהב - בריצת 200 מ', ובשני מקצי השליחים - 100 מטרים כפול ארבע, ו-400 מ' כפול ארבע, הגיעה לישראל כאורחת המירוץ השנתי של נייקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האמריקנית בת ה-27 אומנם תזניק את המשתתפים, אבל לא תרוץ בעצמה. "אני ספרינטרית, ולא בטוחה אם אני יכולה להסתדר עם ריצה ל-10 ק"מ", הסבירה האלופה האולימפית בריאיון לבן מיטלמן, שישודר הערב ב-20:00 במהדורה המרכזית של חדשות 2.

פליקס, ילידת לוס אנג'לס, התחרתה כבר באולימפיאדת אתונה - וזכתה במדליית הכסף בריצה החזקה שלה ל-200 מ'. כעבור ארבע שנים, בבייגי'ין, היא חזרה על ההישג. אך הספורטאית הגדולה כמובן לא הסתפקה בתפקיד ה"סגנית הנצחית". ללונדון היא הגיעה כדי לטעום לראשונה מהזהב במקצה האישי, ועמדה במשימה כשניצחה בזמן של 21.69 ש'.

לאחר מכן הוסיפה זהב בשני מקצי השליחות - במקצה 100 מ' כפול ארבע, היא הייתה שותפה לרביעייה מארה"ב שהדהימה כששברה את שיא העולם, והעמידה אותו על זמן של 40.82 ש'.

לא שמה על סמים

כחלק מהמאבק כנגד תופעת הסמים בספורט - מתנדבת פליקס לבצע בדיקות סמים תכופות, הרבה מעבר למינימום הנדרש ממנה.

"התדמית של האתלטיקה נפגעה בגלל ספורטאים שקיבלו החלטות לא טובות והשתמשו בסמים", היא מדגישה. "אני מנסה להוות דוגמה לילדים ולאוהדים שלי, ולהראות שאפשר לנצח גם כשאתה נקי. אני הייתי מעריצה של האצנית מריון ג'ונס, וכשהיא הודתה בשימוש בסמים זה שבר אותי. הסיפור חזר על עצמו לאחרונה עם לאנס ארמסטרונג. לדעת שיש המוני מעריצים של הספורטאים, שמתאכזבים לשמוע שהספורטאי האהוב עליהם השתמש בסמים, זה שובר את לבי".