ראש הממשלה נתניהו ביקר את המ"פ שנפצע ממטען: "ערכי ואמיץ"

סרן זיו שילון הקצין שנפצע ממטען בגבול הרצועה ואיבד את ידו זכה הבוקר לביקור ממלכתי של ראש הממשלה בנימין נתניהו שהגיע לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. "רואים שזיו קורץ ממשפחה מיוחדת", אמר נתניהו. "הוא לוחם ומפקד ערכי ואמיץ". שילון הודה לנתניהו: "זה מעודד אותי"

נתניהו וסרן שילון, הבוקר (קובי גדעון / לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר הבוקר את סרן זיו שילון, מפקד הפלוגה בחטיבת גבעתי, שנפצע בינוני-קשה ואיבד את ידו, כתוצאה מפיצוץ מטען על גבול הרצועה. נתניהו העניק לו את הספר "מכתבי יוני", ואמר לו כי הוא מפקד ערכי ואמיץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הוא רואה קודם כל את החיילים שלו והחטיבה ורק אז אולי חושב על עצמו", אמר לו ראש הממשלה. "רואים שזיו קורץ ממשפחה מיוחדת שגידלה אותו להיות לוחם ומפקד ערכי ואמיץ, כל העם מחבק ומחזק אותך. אני אומר לך תודה בשם כל עם ישראל. אני מאוד מתרגש מהעוצמות שיש בך".

בספר שהעניק לו ראש הממשלה הוא כתב לו: "חייל ומפקד נערץ, על אומץ לבך והקרבתך על שמירת המולדת עם ישראל כולו מצדיע לך". שילון הודה לראש הממשלה ואמר לו: "הרבה אזרחים מבקרים אותי וזה מאוד מעודד אותי. מדינת ישראל ואזרחיה צריכים ביטחון ואם יש צורך עד חירוף הנפש והגוף. בשביל זה הגעתי לצבא".

שילון הועבר בסוף השבוע האחרון ממחלקת טיפול הנמרץ למחלקה האורתופדית בבית החולים סורוקה, לאור השיפור הניכר שחל במצבו. "זה לא דבר קל לאבד ידיים", אמר בעצב. "אך אם אוכל לשקם את עצמי אני מתכוון לחזור לצבא". כשנשאל על מצבו אמר הקצין: "מרגיש מצויין, הכל בשליטה".

"אני אוהב את החיילים שלי"

למרות הפציעה הקשה, זוכר שילון היטב את האירוע שגרם לפציעתו. "המטען התפוצץ על השער ונפצעתי - יד אחת עפה, השנייה התרסקה", הוא שחזר. "החזקתי את היד שעפה והכנסתי את עצמי לרכב. אמרתי לחובש לשים לי חוסם עורקים והוא פעל כמו שצריך".

לדבריו, התגובות הרבות להן זכה, ותמיכה הציבורית הגדולה מחזקת אותו ותורמת לשיקומו. למרות המצב הקשה בו הוא שרוי, ממשיך הקצין הצעיר לחשוב קודם כל על חייליו ודואג להרגיע אותם לאור האירוע הקשה. "אין להם מה לחשוש צה"ל חזק וינצח אני אוהב את החיילים שלי", הוא מוסר להם.