מלחמת העולם הראשונה - טייק 2: למה הבריטים והעות'מאנים שוב נלחמים על הארץ?

עשרות פרשים אוסטרליים, נצר ללוחמים בריטיים שהשתתפו בקרב על כיבוש צפון הארץ מידי העות'מאנים, שחזרו אתמול את אחד הקרבות הכי ידועים מימי מלחמת העולם הראשונה. אירוע של פעם ב-94 שנים

הפרשים האוסטרליים בשחזור (חדשות 2)

מלחמת העולם הראשונה - טייק 2: בעמק הירדן התקיים אתמול מחזה לא שגרתי - קרב פרשים של ממש בין הבריטים לעות'מאנים, אבל לא קרב אמיתי - אלא רק שחזור של אחד הקרבות הכי מפורסמים מימי מלחמת העולם, בו נלחמו הבריטים על כיבוש צפון הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בשחזור של קרב מספטמבר 1918, בו ניסו הבריטים לכבוש את צפון הארץ מידי העות'מאנים. החיילים הבריטים ניסו לכבוש את תחנת הרכבת של צמח כחלק מן המערכה הגדולה להשיג שליטה באזור הצפון על חשבון  השלטון הטורקי. לרגל האירוע, הגיעו למכללה האקדמית כנרת שבעמק הירדן עשרות פרשים אוסטרלים, נצר ללוחמים הבריטים שהשתתפו אז לפני 94 שנים, במה שנחשב לאחד מקרבות הפרשים האחרונים בהיסטוריה.

שיאו של השחזור היה כניסתם הדרמטית והמפתיעה בדהרה של כעשרים פרשים אוסטרלים לבושים במדים ההיסטוריים למתחם המכללה. לקראת סיומו הם עזבו רכובים אל תוך השקיעה, כאשר ברקע התנגנו שירי עם אוסטרליים מפורסמים. באירוע השתתפו מזכיר הממשלה, שגרירת אוסטרליה בישראל, נציגים רבים של עולי אוסטרליה וניו זילנד בישראל ואורחים נוספים.

בטקס מיוחד במקום שנערך במסגרת השחזור, נחנכה גם אנדרטת זיכרון ל-14 הלוחמים שנפלו במקום ושעוצבה על ידי עמותת הפרשים האוסטרלים. בכוונת המכללה, שחברה לעמותה למורשת מלחמת העולם הראשונה בישראל, להפוך טקס זה למסורת שנתית של ציון הקרב לכיבוש תחנת הרכבת של צמח מידי הטורקים.