אור ירוק קצר: המפגע שמסכן חיים

12 שניות בלבד מוקצבות במקומות מסוימים להולכי הרגל כדי להגיע בביטחה לצדו השני של הכביש. מה הפלא שחמישית מהנפגעים מקרבם בתאונות נחבלו במעברי החצייה? לצעירים שבינינו אולי לא מדובר בבעיה, אך הקשישים באזור מתלוננים שלא זכו עוד לחצות את הכביש באור ירוק מלא

לפחות ארבע פעמים בשבוע נאלצת אהובה, שכבר חצתה את גיל 90, לחצות מעבר חצייה הממוקם בקצה רמת-גן. למרות התדירות הגבוהה שבה היא פוקדת את המקום, היא מעולם לא הצליחה להגיע אל המדרכה שבצד השני באור ירוק מלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כשהרמזור מתחלף לירוק, אני צריכה לרוץ", היא סיפרה. "באמצע הדרך מתחיל פתאום אור אדום". גילה, עוברת אורח אחרת, הוסיפה: "ברגע שהאור מתחלף הם (כלי הרכב) מתחילים לזוז".

מעבר החצייה שאליו הגענו, בצומת הרחובות אלוף שדה ברמת-גן וכורזין שבגבעתיים, כבר גבה את חייו של הולך רגל אחד - שכן האור הירוק נמשך בו 12 שניות בלבד.

האם הנהגים יתחשבו?

התופעה המדוברת מוכרת היטב בכל רחבי הארץ. עבור הצעירים מדובר אומנם בעניין זניח, אך הוא מקבל משנה תוקף כשמדובר בנשים הצועדות עם עגלות ילדים או כשקשישים מנסים לחצות את הכביש. בשל כך, הנתונים אינם מפתיעים: כחמישית מהולכי הרגל שנפגעו בתאונות דרכים בחמש השנים האחרונות נחבלו על מעברי החצייה.

הפיתרון לאותו מפגע בטיחותי הוא הארכת זמן האור הירוק - מה שיאפשר לציבור רחב יותר של הולכי רגל לחצות את הכביש בטחה. אלא שאם הנהגים לא יהיו סבלניים יותר, לא בטוח שגם זה יעזור.