עובדי עיריית שדרות הפגינו מול בית רה"מ והתעמתו עם שוטרים

העובדים, שמוחים על המצב הכלכלי והביטחוני בעיר, הפגינו מול בית ראש הממשלה. ראש העיר דוד בוסקילה, השובת רעב מאז השבוע שעבר, חש ברע לאחר שהתעמת עם שוטר במהלך ההפגנה וטופל על ידי צוות מד"א

עובדי עיריית שדרות הפגינו הבוקר מול בית ראש הממשלה בירושלים במחאה על המצב הכלכלי-ביטחוני בעיר. ראש העיר דוד בוסקילה, שפתח בשביתת רעב בשבוע שעבר, חש ברע במהלך ההפגנה וטופל על ידי צוות של מגן דוד אדום. במהלך ההפגנה התפתחו עימותים בין עובדי העירייה המפגינים לבין שוטרי מג"ב,  כשראש העיר עצמו לוקח בהם חלק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר בוסקילה: "צר לי על העובדה שאנחנו צריכים להיגרר לעימותים. אנחנו נמצאים פה לזעוק את הכאב של העובדים והתושבים המסורים כל כך ואף אחד לא מתייחס".

בוסקילה הבהיר את הסיבות למאבק העובדים. "הזעקה שלנו היא על העובדה שחרף מתקפת טילים הכללית עלינו אין לנו אפשרות לתת לתושבים את השירותים שהם זקוקים להם בגלל הקיצוץ התקציבי שהממשלה הפילה על שדרות". לטענתו, התקציב הדרוש להם הוא לא גבוה. "העיר הזאת כל כך קטנה שהיא אינה משפיעה כלל על תקציב המדינה, אבל כן משפיעה על חייהם של 25 אלף תושבים שעומדים כבר 12 שנה בקו הקדמי של מדינת ישראל".

ראש עיריית שדרות הפנה אצבע מאשימה כלפי אנשי משרד ראש הממשלה, וטען כי במשך חמשת הימים שהוא שובת רעב מחוץ למשרדם, אף נציג לא הגיע לשוחח איתו. "משרד ראש הממשלה היה יכול לסיים את הסוגייה הזאת לפני ארבעה ימים", אמר. "העניין הוא לא הקושי הפיזי אלא הקושי הנפשי שאני חווה מזה שאף אחד לא מתייחס".