רמת הגולן: חקלאים הציבו דגל ישראל ענקי בגבול עם סוריה

חקלאים מהקיבוץ מרום גולן הקימו תורן בגובה 30 מטרים שעליו מתנוסס דגל ישראל ענקי בתשובה לדגל המקביל בצד הסורי של הגבול. "הישראלים שכחו את הפטריוטים שלהם", אמרו החקלאים לחדשות 2 באינטרנט

"איבדנו את הפטריוטיות". הדגל הענק (חדשות 2)

בקיבוץ מרום גולן שברמה לא התרשמו עדיין מהידיעה על הפסקת האש בסוריה שתיכנס מחר לתוקף, וקבוצת חברים מהקיבוץ הציבה בשבוע שעבר תורן בגובה 30 מטרים שמעליו מתנוסס דגל ישראל מול הגבול עם סוריה. הדגל, שאורכו שבעה מטרים ורוחבו חמישה מטרים, ממוקם מול העיירה הסורית קונייטרה - הידועה בזכות הדגל הסורי הענק המוצב בשטחה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הפרויקט הפטריוטי הנהיג חבר הקיבוץ גבי קוניאל הממונה על משק המטעים בקיבוץ. "לפני זמן מה, אחד החברים שלי נתן לי תורן של אנטנה סלולרית שלא נעשה בו שימוש", מתאר קוניאל. "כבר שנים חשבתי על הרעיון של הצבת דגל ישראל מול סוריה".

ביום שישי האחרון גיבש קוניאל מספר חברים מהקיבוץ שיעזרו לו בהקמת התורן. "החלטתי כי עלינו להציב את הדגל בתוך שטחי הקיבוץ בתור סמל ציוני-פטריוטי וכתשובה לדגל הענק המוצב בקונייטרה", אמר קוניאל. "את הדגל הייחודי הזמנתי במיוחד ממתפרה בחדרה משום שהיה לי חשוב שהדגל יהיה מתוצרת הארץ", הסביר.

"אני חושב שאזרחי ישראל איבדו את הפטריוטיות שלהם", אמר החקלאי. "עבודת האדמה, החקלאות והציונות אינן מילים גסות ולא יזיק לנו להיות מעט יותר פטריוטיים גם במהלך חיי היום-יום שלנו", הוסיף קוניאל.