כנס בחיפה: "תומכים בבשאר אסד"

ערבים ישראלים ובהם חברי כנסת בעבר ובהווה ערכו אחר הצהריים מסיבת עיתונאים, בה הביעו תמיכה ברודן הסורי. כשלצדם מתנוסס דגל סוריה, הם האשימו: "הכל קונספירציה של ארצות הברית וישראל" וקראו לצבא אסד "להחזיק מעמד"

כנס התמיכה באסד, בחיפה (חדשות 2)

מרחץ הדמים שמבצעים כוחותיו של בשאר אסד באזרחי סוריה נמשך ביתר שאת כבר שנה וחצי, אבל דווקא בישראל יש מי שבחרו להעניק גיבוי פומבי למעשיו של הנשיא. בכנס שהתקיים בחיפה ביוזמת "הוועדה העממית של ערביי ישראל למען העם הסורי", הביעו המשתתפים תמיכה במה שהגדירו "ההנהגה הלאומית" בדמשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיאו של האירוע נערכה היום מסיבת העיתונאים, שבה דיברו, בין היתר, חבר הכנסת סעיד נפאע מבל"ד והח"כ לשעבר עיסאם מח'ול מחד"ש. בנאומים טענו השניים כי האלימות בסוריה אינה אלא "קונספירציה גדולה", והאשימו את כוחות האופוזיציה בכך שמטרתם "לגרום למדינה כולה להתפלש בבוץ".

"מזימה של ישראל וארה"ב"

ח"כ נפאע עלה על דוכן הנאומים כשמאחוריו מתנוסס הדגל הסורי. "ארצות הברית מממנת ומחמשת את המורדים", הוא האשים והדגיש כי "ישראל היא זו שמוציאה אל הפועל את התכנית האמריקנית להשתלט על המזרח התיכון".

בנוסף, קרא נפאע "לצבא הסורי להחזיק מעמד כדי לשרוד את התקופה הקשה שעוברים לוחמיו, הנאבקים באלו שמעוניינים לפגוע בסוריה. אנחנו זכינו לתמיכה מצד בשאר אסד, וכעת עלינו להשיב לו על כך".