מצאו את האשם: פלסטינים חסמו את הכניסה לסניף רמי לוי

עשרות פלסטינים ופעילי שמאל הפגינו הבוקר בשער בנימין מול סניף של רשת "שיווק השקמה" בעקבות סכסוך קרקעות. כוחות הביטחון שהגיעו למקום פיזרו את ההפגנה באמצעות רימוני הלם. פלסטיני אחד נפצע קל ו-4 פעילים נעצרו. "משוכנע שהפלסטינים ימשיכו לקנות במקום", העריך רמי לוי, בעל הרשת

כ-70 פלסטינים ופעילי שמאל הפגינו הבוקר במחאה נגד הכיבוש מול סניף רמי לוי בשער בנימין בגוש עציון. כוחות מג"ב ומשטרה שהגיעו למקום השתמשו ברימוני הלם על מנת לפזר את ההפגנה הבלתי חוקית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

כוחות צה"ל שהגיעו למקום פעלו לפינוי עשרות המפגינים שנשאו דגלים, חסמו את הכניסה למרכז המסחרי ואף את כביש 60, לעבר מחסום קלנדיה. 

פלסטיני אחד נפצע קל בעימותים עם כוחות הביטחון, הוא פונה על ידי אמבולנס של הסהר האדום לבית החולים לקבלת טיפול רפואי. בנוסף עצרה המשטרה ארבעה פעילים נוספים בהם שתי פעילות שמאל זרות.

"רק פרובוקציה". רמי לוי (חדשות 2)
רמי לוי, בעל "שיווק השקמה", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי מדובר בפעולה מתריסה של מעטים. "זאת בסך הכל פרובוקציה של אנשים המשקפים את המציאות באזור, זה נמשך כמה דקות והם הלכו משם", הסביר לוי שהדגיש כי לדעתו הפלסטינים ימשיכו לקנות ברשת.

יו"ר ועד מתיישבי בנימין, איציק שדמי, מתח ביקורת חריפה על מנהיגי ההפגנה שלטענתו מוכיחים כי הם אינם דוגלים בדו-קיום. "דווקא רמי לוי, שהעסיק ערבים ורבים מערביי האזור קנו שם ללא מפריע ספג פגיעה בעסקו", הבהיר שדמי. "הגיע הזמן שנפנים שהדברים נובעים מאנטישמיות ושנאה ולא מתוך רצון לדו-קיום ושלום".

מתנועת רגבים נמסר בתגובה: "מדובר בפרובוקציה של פלסטינים ואנרכיסטים שמנסים ללבות את האש בשטחי יהודה ושומרון. בהפגנה בתוך הסניף של 'רמי לוי', בו עובדים וקונים יהודים וערבים, נחשפה האמת הפשוטה, שהם פועלים נגד הדו קיום בין יהודים וערבים ואת זה קשה להם לראות. אנו מפנים את תשומת ליבם את רגישותם "לזכויות אדם" למתרחש בסוריה השכנה הקרובה לליבם".