זעם על מנחם בן בקהילה הגאה: "שיתחבא בארון"

מנחם בן ששוקל להתמודד בבית היהודי, אמר אמש בריאיון לחדשות 2 Online כי יבלום את ההומוסקסואלים אם ייבחר לכנסת – ועורר זעם בקהילה הגאה. "הוא הומופוב ופרובוקטור", אמרו באגודת הלהט"ב. ח"כ יעל גרמן: "שיתחבא בארון". בבית היהודי הבהירו: הוא טרם הגיש מועמדותו

חולל סערה. מנחם בן (פלאש 90)

דבריו של מנחם בן נגד הומוסקסואלים מחוללים סערה: בקהילה הגאה זועמים על העיתונאי ששוקל להתמודד בבית היהודי ואמר אמש בריאיון לחדשות 2 Online כי אחד הדברים שיעשה אם ייכנס לכנסת הוא בלימת ההומוסקסואלים. "הפכנו לסדום ואני חושב שצריך לבלום את זה. צריך להעלות את גיל ההסכמה המינית מגיל 16 ל-18 עד 21. זה ימנע מקרים כמו שהיו עם מנהל הפועל פתח תקווה", ציין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מנחם בן הוא הומופוב ופרובוקטור ידוע שמנצל את אמירותיו החשוכות נגד הקהילה הגאה על מנת לקדם את עצמו ואת שאיפותיו הפוליטיות", אמר לחדשות 2 Online עודד פריד, מנכ"ל אגודת הלהט"ב (ההומואים, הלסביות, הביסקסואלים והטרנסג'נדרים). "זה לא מפתיע שהוא בחר להציג את מועמדותו בפריימריז של הבית היהודי - מפלגה שכבר הוכיחה בעבר, ומחזקת את מעמדה כיום, כמפלגה קיצונית, חשוכה ולהט"בופובית".

הרב רון יוסף, מנהל ארגון הו"ד (הומואים דתיים) הוסיף: "ישראל אכן נמצאת בסכנה להפוך לסדום. מה שהביא את חרון אפו של האל על סדום לא היה הומוסקסואליות, אלא חוסר קבלת האחר, אכזריות, יהירות, אדישות, פחד מאובדן ויותר מכל - אלימות כלפי השונה, ואת זה לצערי מייצג מנחם בבן בדברי ההבל וההסתה שלו הנובעים מבורות ושנאת חינם. יהיה זה אות קלון אם הוא ייבחר (במיוחד מטעם מפלגה דתית) להיות חבר כנסת".

אלינור סידי, מנכ"לית הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות הוסיפה כי היא שותפה לזעזוע מדבריו "ההומופוביים של מנחם בן", וציינה כי הם מוטרדים עמוקות מכך שנמצאה הפלטפורמה הפוליטית שמוכנה לתת להם במה.

"אנו סבורים כי ראוי שגזענות, ובכללה הומופוביה, לא תהנה אוטומטית מחסינות חופש הדיבור וכי הצטרפותם של גזענים לכנסת תעבור בדיקה קפדנית. בה בעת, הבית הפתוח סובר כי הקריאה לפטר את בן או למנוע ממנו ייצוג בכנסת, העולה כיום מתוך קהילות הלהט"ב, היא מסוכנת".

גרמן: "הוא משתייך לקבוצה חשוכה"

שרת הבריאות לשעבר, ח"כ יעל גרמן (יש עתיד), שמקדמת כבר שנים את זכויות הקהילה הגאה מסרה בתגובה כי "הומופוביה מאפיינת אנשים חשוכים ונבערים והיא צורה של גזענות. מנחם בן נמנה על קבוצה חשוכה זו ומן הראוי שיתחבא בארון".

בן הוא עיתונאי, מבקר ספרות, משורר ופובליציסט שנודע באמירותיו השנויות במחלוקת. בעבר התבטא מנחם בן מספר פעמים נגד הקהילה. בשבוע שעבר עורר סערה מאמר דעה שכתב באתר וואלה! במאמר דרש בן להחמיר את העונש לעברייני מין התוקפים את בני מינם והזהיר מפני עלייה במספר ההומוסקסואלים. בעקבות הסערה שעורר המאמר הוחלט באתר וואלה! למחוק אותו מהאתר.

במפלגת הבית היהודי הדגישו אמש כי מנחם בן כלל לא הגיש את מועמדותו לרשימת המפלגה לכנסת.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv