המתלוננת נגד עטאף זאהר: "השחרור המוקדם מלחיץ אותי"

מחר ישתחרר מי שהיה פעם אלוף משנה בצה"ל והואשם במעשי אונס והטרדה מינית - 9 חודשים לפני המועד שנקבע לו. המתלוננת נ', שהייתה חיילת תחת פיקודו של זאהר, מספרת על התחושות הקשות: "לא היה מקום לאשר שחרור מוקדם כי הוא עדיין מכחיש ולא מביע חרטה או התנצלות על הנזק שהוא גרם לי"

מחר זה יקרה: טוראי, פעם אלוף משנה, עטאף זאהר ישתחרר מהכלא 9 חודשים לפני המועד המתוכנן, לאחר שועדת השחרורים החליטה לקבל את ערעורו.

זאהר נידון בשנת 2007 לשש שנות מאסר, לאחר שהורשע בסדרת מעשי אונס והטרדה מינית של נ', חיילת ששירתה תחת פיקודו. "מאוד קשה לי עם ההחלטה על השחרור המוקדם", היא מספרת. "זה גם מאוד מלחיץ אותי, לדעתי גם אם מדובר במספר חודשים עד השחרור המלא, לא היה מקום לאשר שחרור מוקדם כי הוא עדיין מכחיש ולא מביע חרטה או התנצלות על הנזק שהוא גרם לי".

לא מתחרטת על הגשת התלונה

זאהר פנה שלוש פעמים בניסיון לקצר את עונשו אבל הפרקליטות הצבאית ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית עתרו לבית המשפט העליון, ובקשתו נדחתה. עכשיו, בפעם הרביעית, בקשתו התקבלה בטיעון שהוא זוכה לטיפול ושרמות המסוכנות שלו ירדה.

"זה מעורר הרבה חרדות", אומרת היום נ' בחשש. "ההתמודדות היא תמידית, הכאב איתי תמיד והמצב הזה פשוט מעורר את הכל". היא לא מתחרטת על הגשת התלונה: "עם כל הקושי של התהליך המשפטי אני לא מתחרטת שהשגתי תלונה, אני גאה בתהליך שעברתי ומקווה שזה חיזק נשים נוספות".