מרגש: חתול ביצות תרם דם לחתול פצוע - והציל את חייו

חתול הביצות "טל" מהספארי תרם 80 מ"ל דם לחתול ביצות אחר שנפצע באורח אנוש כתוצאה מדריסה. הרופאים ביקשו את התרומה לאחר שהבינו שהוא לא יעמוד בניתוח המורכב בלעדיה. כעת הוא התאושש והתחיל לעמוד על רגליו וללכת, ובעוד מספר שבועות הוא צפוי לחזור לטבע

"טל" תרם דם והציל חיים (הספארי)

מבצע הצלת חיים: חתול ביצות שנדרס ונפצע באורח אנוש קיבל תרומת דם מחתול ביצות מהספארי ברמת גן - מה שהציל את חייו. לבית החולים לחיות בר של הספארי ורשות הטבע והגנים, הגיע חתול הביצות לאחר ששתי רגליו האחוריות והאגן שלו נשברו כתוצאה מדריסה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוא נדרש לניתוח מורכב במיוחד והוא הועבר לבית החולים הווטרינרי של האוניברסיטה העברית בבית דגן אך לאחר שאיבד כמות דם ניכרת, חששו הרופאים כי החתול לא יעמוד בניתוח הקשה ולכן, במקביל להכנסתו לניתוח, נלקחה תרומת דם מ"טל", חתול ביצות בן 3 שחי בספארי. תרומת הדם נלקחה ממנו כדי שהחתול הצעיר שאיבד דם רב יוכל לעמוד בניתוח, זאת לאחר שהתברר כי רמת ההמטורקריט, תאי הדם האדומים, בגופו נמוכה במיוחד.

מהספארי נמסר כי לראשונה מאז הוקם בית החולים, בזמן שההכנות לניתוח של חתול הביצות היו בעיצומן בבית החולים שבבית דגן, הובא לחדר הטיפולים של בית החולים בספארי חתול הביצות "טל" ומגופו נלקחה כמות דם של 80 מ"ל. לתוך המזרקים הוכנס חומר נוגד קרישה ומיד בתום תרומת הדם, המטפלים נסעו לבית החולים בבית דגן ושם ניתנה לחתול מהטבע מנת הדם.

בניתוח המורכב שביצע האורטופד ג'וש מילגרם, אוחו רגליו ואגן הירכיים שלו והוא חזר להמשך אשפוז בבית החולים לחיות בר שבספארי. הבשורות הטובות הן שחתול הביצות התאושש והתחיל לעמוד על רגליו וללכת. ככל הנראה, בעוד מספר שבועות הוא יוכל לשוב לטבע.