צפו: עימות חריף בין ראש עיר לפקח - בגלל מחצבה

מדוע ראש העיר טמרה דרש מפקח מנהל מקרקע ישראל לעצור אותו? בעיר הוקמה מחצבה מאולתרת מחוץ לבית ספר, וההורים טוענים כי הדבר מסכן את ילדיהם. כשבמנהל מקרקעי ישראל הגיעו לעצור את העבודות, ראש העיר הגיע למקום והחל להתווכח עם הפקח: "תעצור אותי אם אתה רוצה". הפקח השיב לו: "מעשה גניבה". צפו בתיעוד הבלעדי שהגיע

מחוץ לבית הספר בעיר טמרה הוקמה מחצבה מאולתרת שמעוררת סערה. בנוסף לנזק הבריאותי והסביבתי שהמחצבה גורמת לתלמידים ולשכונה, היום הגיעו פקח מנהל מקרקעי ישראל ושוטרי יס"מ על מנת לעצור את העבודות שם ותוך כדי התפתח ויכוח בין אחד הפקחים לראש העיר. מצלמת חדשות 2 תיעדה את התקרית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפקח מתועד בסרטון אומר לראש העיר: "כל מה שאתם עושים כאן זו גניבה. אין אישורים והכל לא על פי חוק". הוא הוציא צו לעצור את העבודות במקום, סגר את המקום והכריז אותו כשטח סגור של מנהל מקרקעי ישראל.

"זה נזק לבריאות ולסביבה, מדובר בסכנת נפשות לילדים שלנו כשהטרקטורים, המשאיות והדחפורים נוסעים בכניסה לבית הספר", סיפר לחדשות 2 באינטרנט אחמד יאסין, חבר ועד ההורים בחטיבת הביניים בעיר טמרה.

ראש העיר לפקח: "תעצור אותי אם אתה רוצה"

במקום התפתח ויכוח חריף בין הפקח של המנהל לבין ראש העיר וחמשת יועציו שהוזעקו למקום בעקבות הגעת כוח המשטרה והפסקת העבודות. ראש העיר טען שמדובר בפעולה חוקית שבוצעה לאחר שקיבלו היתרים מהמנהל. מנגד, הפקח אמר לראש העיר: "אני רוצה שתזיעו כאן בשמש, כל מי שעושה מעשה גניבה צריך להזיע ואתם ביצעתם שתי עבירות". עוד ציין כי "אתם גונבים את החומר שאתם חוצבים כאן ואני לא מוצא שום מילה בשום שפה חוץ מהמילה 'גניבה'".

"אתה לא מפחיד אותי, אני ראש העיר. אנחנו ביקשנו הרשאה", אמש ראש העיר טמרה בתגובה. השני ענה לו כי הוא עוצר את העבודות ומוציא את כל הכלים מהאזור. "תעצור אותי אם אתה רוצה, אתה לא מכבד אותי. אני רוצה שתעצור אותי עכשיו", השיב לו ראש העיר.

מעיריית טמרה נמסר בתגובה: "העבודות בוצעו על פי חוק ועל פי היתרים וסיכומים שהגיעו מהנהלת המחוז במנהל מקרקעי ישראל".