החתן שעלה לתורה הציל את המתפלל

דקות לאחר שאריה יפה, פראמדיק המתנדב ב"איחוד הצלה" עלה לתורה בבית הכנסת הגדול בירושלים לרגל שבת החתן שלו, נפגע מרכב אחד ממתפללי בית הכנסת ונפצע קשה. יפה לא היסס והחל מיד בהחייאה שבסיומה פונה הולך הרגל במצב קשה אך יציב לבית החולים

סיפור גבורה בבית הכנסת, ארכיון (איקו טבשי)

אריה יפה, פרמדיק המתנדב ב"איחוד הצלה", לא חשב שעלייתו לתורה לרגל שבת החתן שלו תסתיים בביצוע פעולת החייאה ובתשואות להן זכה על ידי עוברים ושבים. במעבר החצייה מחוץ לבית הכנסת בו התפלל נפצע קשיש בן 97 קשה מפגיעת רכב. החובש לא היסס ויצא לסייע במטרה לנסות להציל את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בדיוק ירדתי מהבימה כשהרגשתי את המירס שלי רוטט והספקתי לשמוע על תאונה קשה בחוץ, במקביל שמענו צעקות מהרחוב", סיפר יפה שזינק מיד לרחוב על מנת לסייע לאדם שנפגע. "ראיתי את המטפלת הזרה של אחד המתפללים כשהיא עומדת היסטרית ליד הקשיש בו היא מטפלת, שנפצע קשה מאוד מפגיעת רכב".

יפה התחיל בביצוע פעולות החייאה בקשיש, במקביל קרא לקרובי משפחתו המשמשים כחובשים אף הם שיבואו לסייע לו באמצעות ציוד ההחייאה של בית הכנסת. "לאחר כמה דקות הגיעה ניידת טיפול נמרץ שפינתה את האיש במצב קשה מאוד לבית החולים", סיפר.

"החתן לא פה ומי שמכיר אותו יודע בדיוק למה"

באותה שעה בבית הכנסת נדהמו המתפללים מהדרמה שהתרחשה לנגד עיניהם. "גבאי בית הכנסת נוהג לאחל מזל טוב ולומר כמה מילים על כל חתן שעולה לתורה ועל משפחתו", סיפר אחד מבאי המקום. "גם הפעם הוא דיבר, אבל הבהיר ש'החתן לא פה ומי שמכיר אותו יודע בדיוק למה'".

"את רגעי המעבר שבין השמחה שזורקים עלי סוכריות בבית הכנסת לבין ההחייאה בשטח דקה אחר כך קשה לתאר", אמר הפרמדיק. "ההסכם שלי עם ארוסתי קובע שעד השעה שלוש ביום החתונה אני עם מירס ונכון להציל חיים בכל רגע ובכל מצב".