חודשיים אחרי התאונה: טיגסט ביטאו הזניקה הרצים במרוץ חולון

טיגסט ביטאו, האצנית בת ה-15 שנפצעה לפני כחודשיים בתאונת הפגע וברח באזור גבעת ברנר, שבה הבוקר לראשונה למסלול והזניקה בהתרגשות את חברותיה במרוץ חולון. עוד צפוי לה שיקום ארוך עד שתוכל לשוב ולרוץ עם חברותיה, אך היא אופטימית: "חולמת כבר לחזור"

ביטאו הנרגשת מזניקה הבוקר את הרצים (עופר ביידה, אתר "שוונג")

התרגשות עצומה במרתון חולון, הבוקר: טיגסט ביטאו, הרצה בת ה-15 שנפצעה קשה בתאונת הפגע וברח באזור גבעת ברנר לפני כחודשיים, הזניקה הבוקר את מאות הרצים בריצה - ובהם חברותיה לנבחרת האתלטיקה. יחד עם ראש העיר חולון מוטי ששון התייצבה ביטאו על קו הזינוק ובהתרגשות בישרה על יציאתו לדרך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מהרגע שנפצעתי רק חלמתי לחזור למסלול", אמרה ביטאו במעמד המרגש. "אמנם עומדת בפני עוד דרך ארוכה של שיקום עד שאשוב לעצמי, אך מרגש אותי להיות כאן היום ולהזניק את חברותיי הטובות".

ביטאו הזניקה את חברותיה לנבחרת האתלטיקה, שהשתתפו במקצה לאליפות ישראל לנערות במרוצי כביש למרחק שלושה ק"מ - בו היא עצמה הייתה אמורה להשתתף לולא פציעתה.

ראש עיריית חולון התרגש אף הוא מהמעמד. "הבחורה הצעירה הזו מסמלת עבורנו אופטימיות וכוח רצון, שיכולים להתמודד עם כל צרה, גדולה ככל שתהיה, בעזרת התמדה ורוח ספורטיבית", אמר. "אני מקווה שבמרוץ הבא, שייערך כאן בעוד שנה, נזכה לראותה בין הרצות".

במרוץ חולון השתתפו הבוקר כ-2,500 רצים, והזוכה במקום הראשון במרוץ ל-10 ק"מ היה עלמייה איימרו, שגמע את המרחק בזמן של 30 דקות ו-54 שניות.

הנהג הכחיש, נשבר - והודה

באמצע חודש ספטמבר הצליחה המשטרה לפענח את נסיבות התאונה, אחרי שיניב פיירובוסקין, נהג הטרקטורון החשוד בפגיעה בשתי האצניות ובהפקרתן בזירת התאונה נשבר בחקירתו, הודה במעשיו, שיחזר והביע חרטה.

בסוף חודש אוגוסט יצאה קבוצת רצים לאימון שגרתי בשטח פתוח באזור גבעת ברנר. במהלך הריצה נפגעו שתיים מהרצות - ביטאו בת ה-15, אלופת הארץ בריצות שדה וחברתה רדיאט בלטה בת ה-19 - על ידי רוכב טרקטורון שנמלט לאחר מכן מהמקום. טיגיסט נפעה קשה ובלטה נפצעה בינוני.

בעקבות האירוע הקימו במשטרת מחוז מרכז צוות חקירה מיוחד בפיקודו של רב-פקד חיים שרייבמד. הצוות אסף ראיות מעטות שהיו בזירה, אך הודות לעדי הראייה במקום למצלמות האבטחה, ולמידע מודיעיני - נעצר בשבוע שעבר חשוד במעשה - יניב פיירובוסקין, צעיר בן 23 מגני יוחנן.

פיירובוסקין ועורך דינו ששי גז הכחישו המעורבות במעשה - אבל צוות החקירה בסיוע של יחידות מחוזיות הצליח לשבור את החשוד בחקירה. בחודש שעבר הביא פיירובוסקין את החוקרים לזירת התאונה, מסר גרסה מפורטת של המקרה, שיחזר בפניהם את השתלשלות האירוע וכיצד פגע בצעירות ונמלט. הוא הביע חרטה על המעשים.