פרסום ראשון: אריק זאבי פורש

אחד מגדולי הספורטאים הישראלים בכל הזמנים החליט לעזוב את המזרן, לתלות את החגורה וללכת הביתה. מקורבים לג'ודוקא הבכיר אריק זאבי אומרים כי אחרי הכישלון באולימפיאדת לונדון הוא החליט להמשיך הלאה. בארון ההישגים יוצא הדופן של זאבי נכללות בין היתר ארבע זכיות באליפות אירופה ומדליית ארד אולימפית באתונה

פורש. אריק זאבי (AP)

אחרי ארבע זכיות באליפות אירופה, מדליית כסף באליפות העולם ומדליית ארד באולימפיאדת אתונה - הג'ודוקא הישראלי הבכיר אריק זאבי החליט לתלות את החגורה ולפרוש מהמשך התחרויות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מקורבים לזאבי סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי הספורטאי עתיר ההישגים כבר החל בהכנות לחיים שאחרי ושוקל בכובד ראש את דרכו המקצועית. הופעתו האחרונה של זאבי על המזרן באולימפיאדת לונדון 2012 הסתיימה במפח נפש לאחר שהפסיד כבר בסיבוב הראשון ליריב גרמני לאחר 43 שניות בלבד.

"הפחד הספורטיבי הכי גדול שלי התממש", כתב זאבי בעמוד הפייסבוק שלו למחרת ההפסד. "בחלומות הכי שחורים שלי לא האמנתי שכך אסיים את הפרק האולימפי בחיי. אבל זאת עובדה וצריך לקבל אותה. החיים לפעמים מציבים לנו אתגרים וקשיים שלא צפינו וצריך לדעת להתמודד איתם. אז אני אתמודד".

מבכירי הספורטאים הישראלים בכל הזמנים

"אני יודע שכולכם רציתם שאצליח ואסיים את הקריירה שלי בקול תרועה רמה. זה היה נראה הסוף המתבקש, הראוי. גם אני הרגשתי שזה מה שצריך לקרות. אבל לא כל הסיפורים מסתיימים עם הפי אנד. בכל מקרה, רוצה להגיד לכם תודה על התמיכה לאורך כל הקריירה. תמיד הרגשתי שאני מייצג את כולכם ולא רק אותי. אני יוצא לחופש עם המשפחה שלי ואז אחליט על המשך דרכי", כתב וסיים במילים: "אוהב, אריק".

זאבי, אחד מבכירי הספורטאים הישראלים בכל הזמנים, זכה במהלך הקריירה המפוארת שלו בתשע מדליות באליפויות אירופה, מתוכן ארבע מדליות מזהב, אחת מכסף והיתר מארד. ב-2012 זכה באליפות אירופה שנערכה ברוסיה והוא בן 35 - ובכך הפך לספורטאי המבוגר ביותר שזכה במדליית זהב באליפות אירופה.

את דרכו על המזרן החל בזכייה באליפות אירופה לנוער בשנת 1997. באולימפיאדת סידני 2000 הצליח זאבי להתברג במקום החמישי וסומן כתקווה למדליה אולימפית ישראלית לקראת המשחקים באתונה. ואכן, ארבע שנים לאחר מכן הצליח זאבי להביא הביתה את המדליה המיוחלת.