משרד התחבורה: אין שינוי במדיניות הפעלת קווי האוטובוס בשישי

במשרד הכחישו שהנחו לשנות את פעילות קווי האוטובוס בימי שישי. "הטענות שקריות, אין שינוי בסטטוס קוו", נמסר בהודעת הבהרה שהוציאו. "הפרסום על פגיעה כביכול בחיילים הוא מקומם ושקרי". במשרד הדגישו כי המידע על ביטול קווים שפרסמו חלק ממפעילי התחבורה הציבורית "אינו תואם את לוחות הזמנים שאושרו על ידי המשרד"

אילוסטרציה (פלאש 90, נטי שוחת)

בעקבות גל הביקורת על צמצום התחבורה הציבורית בימי שישי, הוציא משרד התחבורה הודעה ובה הבהיר כי הפרטים אינם נכונים. "אין שינוי בסטטוס קוו, הטענות שקריות", נכתב בהודעת המשרד - וזאת לאחר טענות כי הושבתו קווי אוטובוס שפעלו בשישי בצהריים ו"גלשו" לתוך השבת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"אין שינוי במדיניות משרד התחבורה בנושא", נכתב בהודעת המשרד. "עם המעבר לשעון חורף מדי שנה מתבצעת התאמה של לוחות הזמנים של פעילות כלל הקווים בתחבורה הציבורית, בהתאם לזמני כניסת השבת".

במשרד הגיבו גם לטענות לפיהן ההנחיות החדשות יפגעו בעיקר בחיילי צה"ל השבים לביתם בסוף השבוע: "הפרסום על פגיעה כביכול בחיילים המבקשים לצאת לחופשה הוא מקומם ושקרי מאחר ואין כל שינוי בזמני היציאה של האוטובוסים, מעבר להתאמה השגרתית שנועדה להתאים את שעות התחבורה הציבורית לשעת כניסת השבת".

"אין שינוי במדיניות". כץ (חדשות 2)

במשרד ביקשו לציין עוד כי "המידע על ביטול קווים שפורסם באתרי האינטרנט של חלק ממפעילי התחבורה הציבורית, אינו תואם את לוחות הזמנים שאושרו על ידי משרד התחבורה, והמפעילים הונחו לתקן מיידית את המידע השגוי".

מוקדם יותר היום תקף חבר הכנסת יאיר לפיד את שר התחבורה ישראל כץ, על החלטתו לכאורה להפסיק את פעילות הקווים המדוברים. "איך הבן שלי וחברים שלו אמורים לחזור בשישי מהצבא?" תהה לפיד בעמוד הפייסבוק שלו. כץ הגיב בסטטוס משלו: "חפש לך סוס אחר לרכוב עליו". עוד קודם לכן דחה כץ את הטענות בדבר סגירת הקווים. "זהו שקר שמטרתו לפגוע", אמר. "בניגוד לפרסומים שונים ובניגוד להשמצות, לא נדרשתי ולא קיבלתי כל החלטה לגבי מועדי נסיעת אוטובוסים בשישי או בשבת".