משפחות המתים על הדחת פרופ' היס: "שיהיה בכלא עד סוף חייו"

המשפחות שנפגעו מהתנהלות המכון לרפואה משפטית דורשים שהפתולוג הראשי שהודח אתמול על ידי סגן שר הבריאות יישלח לכלא. "לפחות זה מוריד לנו אבן מהלב", סיפר אחד מבני המשפחות. "עדיין קשה לקבל את המצב"

יום לאחר ההחלטה להדיח את הפרופסור יהודה היס, הפתולוג הראשי של המכון לרפואה משפטית, לבני המשפחות שאיברי יקיריהן שמתו הוחזקו במכון בניגוד לנהלים, ירדה אבן מהלב. הם דורשים לשלוח אותו לכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני עדיין לא יכולה לקבל את המצב, זה קשה מאוד", סיפרה לבנה, אמה של מיטל פיטי ז"ל שנרצחה על ידי חברה החייל, לחדשות 2 באינטרנט. "איך מדינה עובדת ככה? אז הוא הלך הביתה, הייתי רוצה לראות אותו בבית סוהר עד סוף שארית חייו על מה שהוא עשה. הבת שלי קבורה ועוד צנצנת מהרקמות שלה מעליה, המזל שלי שאני לא הסכמתי לקבורה קולקטיבית".

מאיר אלחנדרו אזולאי, יושב ראש ועד המשפחות שנפגעו מהמכון ובנו של שוטר היס"מ צבי אזולאי ז"ל, אמר כי הוא מרגיש הקלה מסוימת בעקבות ההחלטה אתמול. "סוף סוף עשו קצת צדק, לפחות זה מוריד לי ולמשפחה שלי אבן מהלב", אמר אזולאי לחדשות 2 באינטרנט. "את האמת שהופתעתי כי לא ציפיתי שיפטרו אותו, הוא עשה דבר שלא היה צריך לעשות ואני מקווה שבית המשפט ימצה איתו את הדין".

פרופ' היס: "מכבד את ההחלטה"

הפרופסור יהודה היס הגיב אתמול להחלטה והבהיר כי אין לו כל ביקורת על עצם ההחלטה - כמו גם על מי שקיבל אותה, סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. "40 שנה אני עובד במשרד הבריאות, וכמו בצבא - יש מפקד וצריך לקבל את ההחלטות", הוא הדגיש.

במשרד הבריאות לא הופתעו מהחלטת סגן השר. לאחרונה הוא לא הסתיר את ביקורתו על אופן התנהלות המכון לרפואה משפטית באבו כביר, ובעבורו פרשת הרקמות הייתה "הקש ששבר את גב הגמל".