ברגע האחרון: נהג קטר הצליח לבלום - ומנע התאבדות

אל המסילה סמוך לתחנת בת-גלים שבחיפה התפרץ אתמול אדם, שעמד מול הרכבת הדוהרת בניסיון לשלוח יד בנפשו. בזכות התרעה מוקדמת הספיק הנהג לעצור, שוחח עם האיש והניא אותו מכוונתו. כך זה נראה

בשנים האחרונות הפכו מסילות הרכבת בישראל זירה שכיחה לניסיונות התאבדות ולמקרים שבהם הצליחו אנשים לשלוח יד בנפשם. הקרונות דוהרים במהירות 140 קמ"ש ומרחק העצירה משתרע על מאות מטרים - טווח שלרוב, לא מאפשר לנהג הקטר לבלום בזמן. אתמול, במזל רב, היה לכך סוף אחר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצלמות תחנת הרכבת בבת-גלים שבחיפה תיעדו אתמול רגע דרמטי שבו התפרץ לפתע אדם למסילה, ובניסיון לשים קץ לחייו עמד מול הרכבת שנסעה לעברו במהירות גבוהה.

בניגוד למקרים אחרים, הספיק הנהג לבלום בזמן אחרי שתצפיתנית שהבחינה במתרחש התריעה באוזניו על מה שעלול לקרות מבעוד מועד.

"הוא שאל למה לא דרסתי אותו"

עד לעצירה המוחלטת, הבחינו עוברי אורח במראות המצמררים של האיש - שסימן לנהג להמשיך בדרכו כדי שידרוס אותו. אלא שהאחרון ירד מהרכבת ובחר לנהל שיחה עם מי שקיווה לסיים את חייו. בסופו של דבר, הוא הצליח להניא אותו מהכוונה לשלוח יד בנפשו - וליווה אותו עד שהתרחק מהמסילה.

"עמדתי מולו, פנים מול פנים", סיפר דודו סייג, נהג הרכבת. "הוא היה נסער ולא היה לו מה להגיד חוץ מזה שהוא רוצה למות. הוא שאל למה לא דרסתי אותו".

סייג עצמו כבר מצא עצמו בעבר במקרים שהסתיימו באורח טראגי בהרבה. "זה המראה הכי גרוע שיש, שמשאיר צלקת שלא תעבור כל החיים", הוא סיפר.