אבל בספארי: "ציונה" הלכה לעולמה

מאז 1971 מכירים כל העובדים בספארי ברמת גן את הקרנפה ציונה, שהגיעה מאפריקה ונטמעה במהרה. קרנף ממוצע חי כ-35-40 שנים, ועל כן היא נחשבה לקרנפה קשישה. בתקופה האחרונה היא גם סבלה מפצעים שנוצרו על עורה, והיא טופלה בחומרי חיטוי ובבוץ שנלקח מאגם ההיפופוטמים של הספארי. כעת נותרו בספארי 9 קרנפים

הבוץ נועד לטפל בפצעיה. הקרנפה ציונה (דוברות הספארי)

לפני 41 שנים הובאו לספארי ברמת גן ארבעה קרנפים צעירים - רפי, קרנמטה מזל וציונה. אפי וקרנמטה נפטרו בשנה האחרונה. אתמול הלכה לעולמה גם ציונה, שהגיעה לגיל המופלג של 43.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הארבעה יובאו מאפריקה על ידי ישראל פלד, ראש העיר השני של רמת גן. שניים מהם הלכו לעולמם בשנה האחרונה, וכעת הצטרפה אליהם גם ציונה, ומזל נותרה לבדה. בספארי כולו נשארו כעת תשעה קרנפים.

ציונה סבלה בתקופה האחרונה מפצעים שהתגלו על עורה. צוות גן החיות העניקו לה טיפול צמוד שכלל מריחת משחות חיטוי, וכן בוץ מאגם ההיפופטמים - לאחר שנמצא כי הוא מסייע לה במידת מה.

כעת יתמודדו בספארי עם השאלה הבלתי נמנעת - מה לעשות עם הקרן על אפה. ערכה של הקרן המיוחדת של הקרנפים עשוי להגיע לכמה מיליוני דולרים. הקרן של ציונה צפויה להיות מועברת למוזיאון, ונשמרת בינתיים בכספת.

אתמול נערכה בדיקה שלאחר המוות בגופתה של ציונה בעזרתם של אנשי המכון הווטרינרי. בימים הקרובים צפויים להתקבל הממצאים המלאים, אולם ללא ספק, מותה נגרם מגילה המופלג.