"אני זועק את זעקת התקשורת"

היחצ"ן רני רהב פונה לראש הממשלה בבקשה לסייע לתקשורת המודפסת. "אתה מבין תקשורת מהי יותר מכל ראש ממשלה בעבר, אסור לך לתת לגופי מדיה להיסגר". המתווה שרהב מציע לסייע לתקשורת: הקלות במס, קרן לסיוע חירום, ועיתון חינם לכל ישראל – מגיל 15 ועד סיום האוניברסיטה

"ניצבים ברגע האמת". רהב, ארכיון (איליאן מרשק - עיתונות אזרחית)

איש יחסי הציבור רני רהב שלח מכתב גלוי לראש הממשלה, בו הוא קרא לנתניהו לתמוך בעיתונות הישראלית באמצעות "קרן לסיוע חירום" והנחה במיסוי - כדי לסייע לפתור את המשבר בעיתונות המודפסת. "זוהי חובתך הדמוקרטית", כתב רהב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"אדוני ראש ממשלת ישראל", פתח רהב את מכתבו, "מדינת ישראל ללא עיתונות כתובה, רחבה, חופשית והוגנת היא לא המדינה שאתה, כפטריוט מספר אחד שלה, תרצה לחיות בה. אנו ניצבים לפני רגע האמת. העיתונות הישראלית קורסת ולך, כראש ממשלה נאור ודמוקרטי, כפי שאני מכיר ומוקיר, אסור שזה יקרה במשמרת שלך".

"אני יודע שהדמוקרטיה חשובה לך מאוד, ולכן אתה חייב לעשות מעשה באופן מיידי. לא יעלה על הדעת שבמדינת ישראל הדמוקרטית בהנהגתך יסגרו עיתונים או יצומצמו", כתב רהב. "אני מבין שהציבור הישראלי לא אוהב תקשורת מצד אחד, אפילו שונא אותה ושמח לאידה בשעה קשה זו, אבל מצד שני, הוא גם לא יכול בלעדיה. זהו החמצן של הדמוקרטיה וחלק מהשיח הציבורי ומה-DNA של כולנו".

"עיתון חינם לכל תיכוניסט ולכל סטודנט"

"כראש הממשלה שמבין תקשורת מה היא יותר מכל ראש ממשלה בעבר, צריך להבין שאסור לך לתת לעיתונים או לערוצי טלוויזיה וגופי מדיה שונים להיסגר. הממשלה בהנהגתך חייבת לתת סיוע מיידי לעולם התקשורת. מדובר באלפי משפחות ששומרות על חופש הביטוי במדינת ישראל, שהוא ערך עליון". כאן מציג רהב את הצעתו לנתניהו כיצד להציל את התקשורת המודפסת:

הפגנת עובדי מעריב, ארכיון (חדשות 2)
"הממשלה בהנהגתך חייבת להכריז על קרן סיוע חירום לתקשורת הישראלית בראשות שופט עליון בדימוס. בנוסף, צריכה להעביר חוק מיוחד אשר מקנה הנחות מיוחדות במיסוי בכל מה שקשור להצלת העיתונות המודפסת כמו הורדת מיסוי על נייר, הורדת המע"מ ממחיר העיתון ומהמוצרים הנלווים לתעשיה זו, ובנוסף שכל תלמיד, החל מכתה ט' ועד י"ב, וכל סטודנט באוניברסיטה או במכללה יוכל לקבל עיתון אחד חינם על חשבון המדינה".

רהב לא מסתיר שהוא בעל אינטרס בעיתונות: "נכון שמתוך 150 מלקוחותיי ישנם גם בעלי עניין בעיתונים וכלי תקשורת אחרים, אבל זה לא ימנע ממני מלזעוק את זעקת התקשורת - אני חלק מתקשורת זו, חלק מדמה, חלק מדרכה. אני משוכנע שאתה יותר מכולם תעשה למען הצלת התעשייה".