פינת הנצחה תוקם לזכרו של מג'די חלבי ביערות הכרמל: "טרגי"

יממה לאחר שהובא לקבורה, הודיע יושב ראש קק"ל לבני משפחת חלבי כי פינת הנצחה תוקם בכרמל לזכר בנם מג'די. "עצוב מאד שאסון כל כך גדול של השריפה בכרמל מסתיים באופן הטרגי של מציאת גופתו של החייל", אמר להורים האבלים יו"ר קק"ל. אביו של מג'די: "מעריכים את המחווה"

לאחר ששרידי עצמותיו של החייל מג'די חלבי נמצאו ביום חמישי האחרון ביערות הכרמל, בקרן הקיימת לישראל החליטו כי יקימו פינת הנצחה מיוחדת בשבילו גם כן ביערות כרמל. במהלך ביקור שערך הבוקר יושב ראש הקרן אפי שטנצלר בבית המשפחה בדליית אל-כרמל, הוא הודיע להוריו האבלים על ההחלטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"עצוב מאד שאסון כל כך גדול של השריפה בכרמל מסתיים באופן הטרגי של מציאת גופתו של החייל מג׳די חלבי", אמר שטנצלר להוריו. "הקשר של קק"ל עם העדה הדרוזית הוא רב שנים ורבים מבני העדה עובדים בקרן, פינת ההנצחה על שם החייל מג׳די חלבי תהווה סמל ואות לקשר העז ולברית הדמים של העדה הדרוזית ובניה המשרתים בצה"ל עם מדינת ישראל וקק"ל". שטנצלר הגיע למקום כחלק ממשלחת של ראשי מפלגת העבודה בראשות ח"כ בנימין פואד בן אליעזר.

הוריו של חלבי התרגשו למשמע הבשורה על הנצחת בנם. "אפי, אתה וקק"ל בני משפחה שלנו ואנו מעריכים מאד את המחווה", אמר אביו של מג'די ליושב ראש הקרן.

"חיכיתי לחבק אותך, חזרת בארון"

בהלוויות החייל שהתקיימה אתמול ביישוב השתתפו, בין היתר, נכבדי העדה הדרוזית - השר דניאל הרשקוביץ שייצג את הממשלה, יושב-ראש האופוזיציה, שאול מופז, וכן קרנית גולדווסר - אלמנתו של אודי ז"ל, שבתקופה שנאבקה להשבת בעלה שנחטף בידי חיזבאללה ב-2006 פעלה יחד עם בני משפחת חלבי.

אמו של מג'די, פהימה חלבי, התייפחה מעל ארונו - שהוצב עטוף בדגל הלאום. בקול שבור היא קוננה על מות בנה ואמרה: "במשך שבע שנים חיכיתי לחבק אותך. בסוף קיבלתי אותך בארון. איך אסבול את זה? איך אעמוד בזה?".
אחד מחברי הילדות של מג'די אמר לחדשות 2 בפנים חתומות: "קשה להאמין שככה הסתיימה הפרשה הזאת. אני מאמין שהוא נרצח, ומישהו העביר את גופתו למקום שבו היא נמצאה".

השר הרשקוביץ ספד מעל קברו הטרי של החייל והתייחס לטרגדיה שפקדה את המשפחה אשתקד, כשאחיו של נזמי - אדהם - נהרג בתאונת דרכים: "ביקרתי את משפחת חלבי וניחמתי אותם על מות בנם, אבל לא שיערתי שאחזור לכאן שוב בנסיבות כאלה. כל אזרחי המדינה אבלים על מג'די. התפללנו למענו, כמו על גיא חבר. אתם, משפחת חלבי, מהווים דוגמה ומופת".

מציאת גופתו של מג'די חלבי - סיקור מיוחד

נמצאה גופתו של מג'די חלבי

פרשת ההיעלמות - שלב אחר שלב

"במשפחה היו בטוחים שמג'די יחזור"

מוצא הגופה: חבר ילדות של מג'די