מג'די חלבי הובא למנוחות: "שבע שנים חיכיתי לחבק אותך, אבל חזרת בארון"

בנוכחות נכבדי העדה הדרוזית, נציגי הממשלה ואחרים הוצב ארונו של החייל שנעלם ב-2005 וגופתו אותרה בשבועות האחרונים עטוף בדגל הלאום. בני משפחתו ומכריו ספדו לו כשדמעות חנקו את גרונותיהם: "קשה להאמין שככה הסתיימה הפרשה הזאת"

טקס ההלוויה (פוראת נסאר)

שבע שנים המתינו בני משפחת חלבי לאות חיים מבנם, מג'די, שיצא מביתו לבוש במדי צה"ל במאי 2005 ומאז נעלמו עקבותיו. אתמול נגוזו כל התקוות ותקופה ארוכה של אי ודאות מצמררת הגיעה אל סיומה, כשבמכון לרפואה משפטית באבו-כביר נקבע כי שרידי הגופה שנמצאו לפני שבועות ספורים ביערות הכרמל שייכים לחייל הנעדר. בשעות הצהריים נערכה הלוויתו של חלבי בבית העלמין הצבאי בעוספייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהלוויה השתתפו, בין היתר, נכבדי העדה הדרוזית - השר דניאל הרשקוביץ שייצג את הממשלה, יושב-ראש האופוזיציה, שאול מופז, וכן קרנית גולדווסר - אלמנתו של אודי ז"ל, שבתקופה שנאבקה להשבת בעלה שנחטף בידי חיזבאללה ב-2006 פעלה יחד עם בני משפחת חלבי.

אמא של מג'די, פהימה חלבי, התייפחה מעל ארונו - שהוצב עטוף בדגל הלאום. בקול שבור היא קוננה על מות בנה ואמרה: "במשך שבע שנים חיכיתי לחבק אותך. בסוף קיבלתי אותך בארון. איך אסבול את זה? איך אעמוד בזה?".

אחד מחברי הילדות של מג'די אמר לחדשות 2 בפנים חתומות: "קשה להאמין שככה הסתיימה הפרשה הזאת. אני מאמין שהוא נרצח, ומישהו העביר את גופתו למקום שבו היא נמצאה".

השר הרשקוביץ ספד מעל קברו הטרי של החייל והתייחס לטרגדיה שפקדה את המשפחה אשתקד, כשאחיו של נזמי - אדהם - נהרג בתאונת דרכים: "ביקרתי את משפחת חלבי וניחמתי אותם על מות בנם, אבל לא שיערתי שאחזור לכאן שוב בנסיבות כאלה. כל אזרחי המדינה אבלים על מג'די. התפללנו למענו, כמו על גיא חבר. אתם, משפחת חלבי, מהווים דוגמה ומופת".

יושב-ראש האופוזיציה, חבר-הכנסת שאול מופז, אמר: "כמי שהיה שר הביטחון באותה העת (בזמן ההיעלמות), אני יודע שלא חסכנו מאמצים כדי לגלות מה עלה בגורלו של מג'די. לפני כשנה נהרג אדהם בתאונה, אבל נותרה במשפחה תקווה לקבל בשורה חיובית על מג'די. קיוויתי לקבל בשורה אחרת. אתם משפחה שהתמודדה עם האסונות הללו באופן אצילי. לא נעזוב אתכם לבד".

מציאת גופתו של מג'די חלבי - סיקור מיוחד

רה"מ ובכירי הנהגת המדינה ניחמו את בני משפחת חלבי

נמצאה גופתו של מג'די חלבי

פרשת ההיעלמות - שלב אחר שלב

"במשפחה היו בטוחים שמג'די יחזור"

מוצא הגופה: חבר ילדות של מג'די 

אמו של מג'די: "קיוויתי שהוא חי"