רה"מ ובכירי הנהגת המדינה ניחמו את בני משפחת חלבי

אחרי קבלת הבשורה הקשה על מותו של מג'די, בתום שבע שנים ארוכות של מתח ומסתורין, ילוו אותו בני משפחתו מחר ב-12:00 בדרכו האחרונה. בכירי המדינה העבירו הערב בזה אחר זה את תנחומים לבני משפחתו של החייל הנעדר שגופתו אותרה ביערות הכרמל. "היינו ברגעי התקווה, נלווה בכאב", הבטיחו

במשך שבע שנים קיוו בני משפחת חלבי לקבל לידיהם קצה חוט שיוכל לרמוז על מה שעלה בגורל בנם, החייל מג'די חלבי, שנסיבות היעלמותו - במאי 2005 - נותרו עדיין עלומות. מחר בשעה 12:00 הם ילוו אותו בדרכו האחרונה בבית העלמין בעוספיא. היום, עם קבלת ההודעה הרשמית על זיהוי גופתו - מיהרו בכירי הנהגת המדינה להעביר את תנחומיהם לקרוביו האבלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר הערב בעמוד הפייסבוק שלו: "שוחחתי לפני זמן קצר עם אביו של החייל מג'די חלבי, נזמי חלבי. ביקשתי למסור את תנחומיי למשפחה ולעדה הדרוזית. לבי אתכם. אני מבין את הכאב העמוק שאתם חווים מאז קבלת ההודעה הנוראה".

גם נשיא המדינה, שמעון פרס, מסר: "התקשרתי הערב למשפחת החייל מג'די חלבי כדי להביע את צערי העמוק ולהציע דברי נחמה. זוהי משפחה נהדרת בישראל שנתנה את מיטב בניה להגנת המדינה. התמודדותכם לאורך כל הדרך, בצל הסבל הרב שעברתם, מעוררת כבוד והערכה".

פרס הוסיף כי "בשם העם, אני מבקש לומר לכם כי לבנו עמכם. אני מכיר את משפחת חלבי כמעט מיום תקומתה של המדינה, תרומתכם ידועה לי מקרוב - וגם העובדה שזו אינה האבידה היחידה שספגתם. אנו גאים בעדה הדרוזית ובבניה הנהדרים. אני אומר זאת בגאווה ובצער ומייחל לכך שלא תדעו יותר דאבה".

"חיבוק חם לכל בני המשפחה"

אל המנחמים הצטרף גם יושב-ראש הכנסת, ח"כ רובי ריבלין. הוא שוהה כעת בביקור ברוסיה, והתקשר להורי החייל כדי לחזקם: "העם בישראל היה אתכם ברגעי התקווה והוא עמכם גם כעת, בשעה הקשה הזו. יצאתם מערפל וחוסר וודאות אל כאב השכול ועצב עמוק".

גם שר הביטחון אהוד ברק שוחח הערב עם אביו של מג'די, נזמי חלבי. "כולנו - בצה"ל ובמערכת הביטחון, חשים את הכאב העמוק עם קבלת הבשורה הקשה על מות בנכם. אני מזדהה עם כאבכם הכבד ושולח חיבוק חם לכל בני המשפחה".

מציאת גופתו של מג'די חלבי - סיקור מיוחד

נמצאה גופתו של מג'די חלבי

פרשת ההיעלמות - שלב אחר שלב

"במשפחה היו בטוחים שמג'די יחזור"

מוצא הגופה: חבר ילדות של מג'די 

אמו של מג'די: "קיוויתי שהוא חי"