ראש המועצה האזורית אשכול: "מקווים שהירי ייפסק, אנו שומרים על איפוק"

המועצה האזורית אשכול מקווים שהירי שהחל בשש בבוקר ייפסק ועדיין נשארים מאופקים. "חזרנו לשגרת החירום ואנו לא יודעים מתי זה יסתיים ומתי", אמר ראש המועצה האזורית אשכול חיים ילין. "הממ"דים הצילו את התושבים". במקביל, הזרוע הצבאית של החמאס והג'יהאד האסלאמי לקחו אחריות לירי

המועצה האזורית אשכול, הבוקר (רוני מרדכי, חדשות 2)

תושבי המועצה האזורית אשכול שומרים על איפוק ומקווים שמטח הרקטות שהחל החל מ-06:00 בבוקר ייפסק. בינתיים, החמ"ל במועצה נפתח והתושבים מכינים את עצמם לאפשרות של סבב הסלמה נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"חזרנו לאחר שלושה שבועות של שקט ל'צבע אדום' המוכר ולשגרת חירום של עוטף עזה", סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט חיים ילין, ראש המועצה האזורית אשכול. "מאז הבוקר נפלו עשרות רקטות והממ"דים הצילו את התושבים".

על פי ילין, הסיבה למטח הוא הרקטות הוא הסיכול הממוקד שצה"ל ביצע אמש ברצועה. "זאת הזדמנות להזכיר לממשלה שחייבים להשלים את פרויקט הממ"דים", הוא הדגיש . "אנו לא יודעים אם זה יסתיים ומתי - ויכול להיות שזה ייגרר להסלמה".

במקביל, הזרוע הצבאית של חמאס והזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, לקחו אחריות משותפת לירי הבוקר לעבר ישראל. "זו תגובה לפשעים הציוניים שהביאו לפציעת 11 אזרחים אמש, בהם שני ילדים", נכתב באתרים המזוהים עם הג'יהאד.