אלפים בהלווית אחראי המטבח שנרצח באילת: "מה עם החקירה?"

אלפי בני אדם, ובהם עובדי מלון "ליאונרדו קלאב", השתתפו בצהריים בהלוויתו של ארמנדו עבד, שנרצח מירי ויליאם הרשקוביץ ביום שישי באילת. משפחתו של עבד פנתה למנהל המלון ושאלה כיצד מתקדמת חקירת המשטרה, אך בשלב זה היא עדיין לא הושלמה. חבריו של הקורבן זועמים על הממשל האמריקני: "לא התקשרו להביע תנחומים"

בבית העלמין הנוצרי בכפר מעיליא הובא בצהריים למנוחות ארמנדו עבד (33), הטבח ממלון "ליאונרדו קלאב" שנרצח בתקרית הירי בבית המלון ביום שישי. אלפים ליוו אותו בדרכו האחרונה, וקראו למצות את חקירת האירוע עד תום.

בין אלפי המשתתפים, היו גם עובדי בית המלון באילת, שהכירו את עבד מעבדותם המשותפת, וגם מנכ"ל בית המלון אילן לוי. בני משפחתו של הנרצח ביקשו מלוי בפגישתם בבית העלמין הבהרות באשר לאופן בו נרצח יקירם, אך לזה לא היו תשובות. "התקרית עדיין בחקירת המשטרה, וכשהתמונה תתבהר - תיוודע התשובה", אמר לוי.

העובדים שהגיעו לבית העלמין סירבו להתראיין, מאחר והנהלת המלון והמשטרה הורו להם שלא לספק מידע לכלי התקשורת באשר להתנהלות החקירה. אחד מחבריו של עבד שהגיע להיפרד ממנו, מתח ביקורת על הממשל האמריקני, שלדבריו לא גינה את הרצח שביצע ויליאם הרשקוביץ, אזרח אמריקני. "אם היה מדובר בפיגוע טרור הכל היה נראה אחרת, אבל במקרה הזה אף אחד לא דיבר איתנו", אמר.

חטף את נשקו של המאבטח - ו"סגר חשבון" עם ארמאנדו

ביום שישי, קצת לפני 09:00 בבוקר, נכנס הרשקוביץ לבית המלון וחטף מהמאבטח במקום את נשקו האישי. משם הוא מיהר למטבח, ככל הנראה כדי לבוא חשבון עם ארמאנדו, שהיה אחראי במקום. הוא ירה בו ופצע אותו אנושות, וצוות מד"א שהוזעק למקום נאלץ לקבוע את מותו בתום פעולות החייאה מתקדמות.

הרשקוביץ חוסל זמן קצר לאחר מכן על ידי כוח ימ"מ שהוזעק לטפל באירוע. הצעיר (24), נולד בניו-יורק והגיע לארץ במסגרת תכנית "אורנים" של הסוכנות היהודית.