מתחברים לטבע: טיולים רוחניים

לאחר שהטיולים לקברי צדיקים הפכו נפוצים במיוחד, מגיע תורם של אתרי הטבע. ישראלים רבים יוצאים לטיולים וסיורים רוחניים למקומות שלהם מיוחסות סגולות כמו פרנסה, פריון ובריאות. בין הפעילויות הנפוצות: מדיטציה בבית גוברין וקטיף עלים מעץ הזית הסמוך לקברו של רבי יהודה בר אלעאי

גל הרוחניות ששוטף לאחרונה את הארץ, מתחזק. לאחר שהטיסות והטיולים לקברי צדיקים הפכו פופולאריים במיוחד, בקרב ישראלים רבים המבקשים בין השאר פרנסה וזיווג, צמחה לה אופנה חדשה של טיולים לאתרי טבע בעלי סגולות מיוחדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

יזהר הס, המדריך טיולים רוחניים, מסביר כי בטבע קיים יסוד רוחני שהופך את החוויה למיוחדת בהרבה. "את כל הדברים אפשר לעשות לבד בחדר, בבית הכנסת או על ספת הפסיכולוג", טען בנחרצות. "אבל יש משהו בטיול רוחני שמאפשר לאדם להטיל עצמו החוצה. זו היציאה מאזורי הנוחות ומהאוכלוסייה הצפופה שעושה את ההבדל".

כך למעשה, הפכו אתרי טבע רבים למוקדי משיכה רבים למטיילים רבים המחפשים אחר סגולות לבריאות ופרנסה. בין האתרים הללו, גם עץ הזית שליד קבר רבי יהודה בר אלעאי, מגדולי תלמידיו של רבי עקיבא.

לעץ הזית המיוחד, שצמח סמוך לקבר הצדיק, מיוחסות סגולות של פרנסה. דר' צביקה הר שפר המבקר במקום טוען שבעקבות סיפורו ההיסטורי של הצדיק, רבים קוטפים מעלי העץ בכדי להתברך בסגולותיו. "אנשים התקשרו אלי וסיפרו כיצד ביטלו להם את העיקול בבנק, וכיצד הבעיות נפתרו, אין פלא שאנשים רבים מגיעים לכאן", הוא הסביר.