אנדי רם: "באתי ליוני עם דמעות בעיניים"

פציעה קשה בירך מאיימת להשבית את אחד הטניסאים הבולטים שצמחו בישראל - אנדי רם. בריאיון מיוחד הוא מספר על החששות מפני העתיד, על הזוגיות הספורטיבית עם יוני ארליך ועל ההחלטה להיכנס מתחת לסכין המנתחים - ניתוח קשה שעשוי להציל את הקריירה שלו, או לחסל אותה. צפו בריאיון המלא

אנדי רם לא רוצה לחשוב על פרישה. הוא בן 32 - עבור טניסאי זוגות זהו גיל שבו אפשר להמשיך עוד שנים רבות - אבל בימים האלה בלית ברירה הוא חושש לעתידו המקצועי. דווקא בניצחון הענק של אנדי עם השותף הקבוע יוני ארליך במשחק של נבחרת ישראל ביפן אירעה הפציעה. כמו כל ספורטאי, אנדי הבין עוד באותו הרגע שמדובר בבעיה חמורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אתה מרגיש משהו נקרע, אתה מרגיש כאילו איזה מישהו תקע לך סכין", סיפר רם. "באתי ליוני עם דמעות בעיניים. תוך כדי המשחק אני אומר לו 'זו פציעה של קריירה יכול להיות'. זה עצוב. שמע, עכשיו אני מדבר על זה ויש לי צמרמורת".

אנדי המשיך בגבורה עד סיום המשחק. ישראל ניצחה, אך מהפציעה אי אפשר לברוח. סדרה של בדיקות העלו שאם הוא מעוניין להמשיך לשחק טניס, הוא חייב לעבור ניתוח מסובך ואחריו הליך שיקום ארוך בן כמה חודשים שבו ייאלץ ללכת בעזרת קביים, וגם אז אין ביטחון מלא שהקריירה תחזור למסלולה. למרות זאת רם מספר היום שהוא נחוש לעבור את הניתוח ולחזור למגרשים.

"זה לא כיף לעבור ניתוח. עשיתי כבר שני ניתוחים, זה סבל, זה נורא. אני פחדן, אני רואה את המחט ואני מתעלף. אתה יודע, אתה עושה את הניתוח, את השיקום במטרה ובתקווה שלא תגמור את הקריירה, אבל המחשבות האלה עוברות בראש תמיד. המחשבות האלה שאולי אני אצטרך לחפש את הדרך שלי ב'חיים האזרחיים'. אני מקווה שלא, אני מקווה שהריאיון הזה הוא לא ריאיון סיכום קריירה".

"אנדיוני", אחד המותגים החזקים שנשארו לנו בספורט הישראלי, כבר ידעו לא מעט תהפוכות בדרך המשותפת. בשנת 2008 היה זה דווקא יוני שעבר פציעה קשה במרפק ואז אנדי נאלץ לחבור לבני זוג חדשים. הפעם התהפכו היוצרות - יוני כבר מצא בן זוג מחליף - קווין אנדרסון מדרום אפריקה.

"אני מאחל לו מצד אחד שימצא לעצמו פרטנר שיצליח איתו, יגיע למאסטרס וימשיך להתקדם וש'יזרוק אותי'. ומצד שני אני כן מאוד רוצה להאמין שאנדי ויוני יחזרו לשחק ביחד. השם הזה 'אנדיוני', זה פשוט כיף להגיד את זה. החיבור הזה של כל כך הרבה שנים - אני מקווה שהוא לא ייגמר בקרוב".