המכס מציג: מכרז הסמארטפונים הגדול יוצא לדרך

צוות חקירה מיוחד שהורכב מעשרות בלשים תפס בחודשים האחרונים אלפי מכשירי טלפון חכמים שהיו בדרכם לארץ. בצעד נדיר הוחלט במכס שלא להשמידם - אלא להציעם למכירה פומבית, שעשויה להניב לקופת המדינה יותר מ-10 מיליון שקלים

המכירה תניב למדינה מיליוני שקלים. ארכיון (חדשות 2)

בחודשים האחרונים נתפסו במכס אלפי מכשירים סלולרים חכמים, לאחר סיכול מספר ניסיונות הברחה. כוח משימה מיוחד, שמנה עשרות חוקרים - מיפה את את פעילותם של המבריחים והצליח לשים את ידיו על הסחורה שהוכנסה לישראל שלא כחוק. כעת, מציגים במכס את הטלפונים החכמים למכירה פומבית - לכל המרבה במחיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הפרסום ב"מעריב", נציגי המכס החליטו שלא להשמיד את המכשירים הסלולריים, כמקובל, בשל העובדה שמדובר בדגמים חדישים. "החלטנו שלא למכור את המכשירים כבודדים, אלא במכרזים", ציין גורם בכיר במכס. "חילקנו את כל המכשירים שנתפסו לשמונה מכרזים שונים", הוסיף.

בעקבות זאת, הוחלט במכס לקיים ביום ראשון הקרוב את המכרז העיקרי, שיכלול מכירה של 3,400 מכשירים מתוך 5,500 שנתפסו. במכס מעריכים, שבעקבות הביקוש הרב למכשירים החכמים, יהיו הצעות המחיר, בתוספת התשלום עבור מכס - כמעט בגובה מחירם המקורי שבו היו רוכשים אותם היבואנים מחו"ל. עוד העריכו, כי המכירה הפומבית תניב לקופת המדינה יותר מ-10 מיליון שקלים.