אלכוהול וצפיפות - כך חגגו בני הנוער את חנוכה

הורים רבים ימתינו בדאגה מחרתיים לבניהם ולבנותיהם שייצאו לבלות בליל הסילבסטר. סיכום של סיירת ההורים העירונית בת"א מחגיגות חנוכה האחרונות, שהגיע לידי חדשות 2 Online, בטח לא ירגיע אותם. דוחק רב במועדונים, נערים שמשתכרים מחוץ למסיבה ופינוי רפואי בעקבות שימוש בנייס גיא הם רק חלק מהממצאים

נערים שיכורים ברחוב, מחוץ למסיבה (הורים ערים- סיירות הורים בתל אביב יפו)

אלפי בני נוער יחגגו מחרתיים את סוף השנה האזרחית בשורה של אירועים ומסיבות, שרובם יכללו שתיית אלכוהול. סיכום של אירועי מסיבות חנוכה האחרונות, שערכה סיירת ההורים העירונית של תל אביב והגיע לידי חדשות 2 online, בהחלט יכול לגרום להורים להיות מודאגים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גופים רבים מעורבים בניסיונות לפקח על הנעשה במסיבות המיועדות לבני הנוער ולהפחית את מקרי השתייה הקיצוניים. בסיכום שערכו חברי סיירת "הורים ערים" מפורטים חלק מאירועי חנוכה, שעל פי גורמים שונים יכולים היו להיגמר באסון.

מגיעים "מתודלקים" מהבית (הורים ערים- סיירות הורים בתל אביב יפו)

במסמך שהופץ, בין היתר, לשר לביטחון הפנים, למשטרת ישראל, לנציגי עיריית תל אביב ולעשרות ההורים המתנדבים מצוינים חלק מאותם מקרים שבהם נתקלו הורים שנכחו במסיבות המדוברות, שכללו בני נוער שיכורים מחוץ למועדון שלא הצליחו להיכנס למסיבה, נערות שנחבלו כתוצאה מהעומס והלחץ בכניסה ובני נוער שנזקקו לפינוי של מד"א כתוצאה משימוש בסם נייס גיא.

כל המקרים האלה התרחשו מחוץ למועדונים שבהם נערכו המסיבות, אך לטענת גורמים המעורבים ב"תעשיית מסיבות הנוער", האחריות מוטלת גם על המארגנים ועל בעלי המועדונים. לפי המסמך, לאחת ממסיבות החנוכה הוזמנו 3,700 נערים ונערות - למרות שהמועדון יכול להכיל רק 1,200 איש.

"אדישים לכל המתרחש סביבם" (אתר המשרד לביטחון פנים)

חברי סיירת ההורים טענו כי מצאו במקום עשרות נערים שיכורים, למרות שחל איסור על מכירת אלכוהול במועדון. מרבית הנערים מגיעים למסיבות כשהם כבר שיכורים, לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים שהביאו עמם מחוץ למועדון.

בעדות של אחת האמהות שנכחה במסיבת חנוכה ופורסמה באתר הרשמי של המשרד לביטחון הפנים ניתן לחוש בזעזוע שלה מהמראות שראתה: "עצוב היה לראות את הנערים, בלילה הקר, מקיאים על עצמם, מתבוססים בתוך הקיא ואדישים לכל המתרחש סביבם. עצוב היה לדעת שרובם יצטרכו לבלות כך עוד כמה שעות עד שתצא ההסעה למקום מגוריהם. כאב לי לראות את הנערות והנערים, לבושים בלבוש בלתי הולם לחלוטין את הקור ששרר בחוץ, לא מבינים שהדבר עלול להסב להם נזק רציני, במיוחד כשהוא מתלווה לשתיית אלכוהול".

לפניות לכתב - azria@ch2news.tv