סוכות וליהנות: כדורים פורחים, אופניים ושמעון פרס

חג הסוכות בעיצומו, ומי שלא נשאר בסוכה יוצא לטייל ברחבי הארץ. בין האטרקציות המיוחדות של חול המועד: המראה בכדורים פורחים ערבה ובגלבוע, רכיבה על אופניים בעמק המעיינות וביקור בסוכת הנשיא בירושלים

שלומית בונה סוכה - וממריאה בכדור פורח: חופשת חג הסוכות בעיצומה, ואין זמן טוב ממנה לצאת ולבלות בפארקים ובגנים הלאומיים, בפסטיבלים ובסדנאות המיוחדות. וכן, זה אפשרי גם דרך האוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתנמע שבערבה נערך פסטיבל כדורים פורחים ססגוני, ומחר יצא לדרכו פסטיבל דומה גם בגלבוע - מהגן הלאומי מעיין חרוד כל הדרך לנגב. בפסטיבל יצפו האורחים במגוון של כדורים פורחים מרחבי העולם על רקע נופי הגלבוע, יהנו ממטס כדורים פורחים בינלאומי, הופעות חיות של מופעי אש ולהטוטנים ומופע מצנחי רחיפה בין בלוני ענק.

לא רחוק משם, בגני חוגה שבעמק המעיינות לי בית שאן יצא מסע אופניים בסימן "הירדן - נהר של שלום", בהשתתפות מאות רוכבי אופניים. בנוסף למסלולי הרכיבה לנוער ולמבוגרים, ניתן ליהנות במקום מפעילות מגוונת המתאימה לכל גיל: בריכות שחייה, מתקני שעשועים לילדים ומופע אקסטרים של קפיצות ופעלולי אופניים.

אוויר חם, ואוויר צלול כיין

ומהצפון בסלסלת קש וכדור ענקי ממולא באוויר חם, נעבור לירושלים. כמיטב המסורת, אירח נשיא המדינה שמעון פרס את אזרחי המדינה בסוכתו במשכן הנשיא בבירה. סוכת הנשיא בסימן "מדע, טכנולוגיה וחדשנות ישראלית", כללה דוכנים ומיצגים שונים, ביניהם תצוגת לווינים ומוצגי חלל, תערוכת פיתוחים מדעיים, חקלאיים ורפואיים חדשניים ומופעי להקות מחול וזמר מהנגב ומהגליל. בנוסף, אורחי הנשיא סיירו במוקדי העבודה והעשייה של הנשיא במשכנו.

במקום אירעה תקרית לא נעימה, כאשר משב רוח הפיל עציץ ענק על הנשיא פרס שישב על הבמה, אך הנשיא לא נפגע והמשיך בקבלת האורחים כמתוכנן.

ובמרחק קצר משם, ברחבת הכותל בעיר העתיקה, התקיימה ברכת הכהנים המסורתית. אלפי בני אדם נהרו לכותל המערבי להשתתף בתפילה ההמונית, שנערכה במעמד הרבנים הראשיים ורב הכותל.