רבבות הגיעו לברכת הכהנים בכותל

כיאה לאחד משלושת הרגלים - חול המועד סוכות מושך מאות מבקרים אל הבירה. אל הכותל המערבי הגיעו רבבות מתפללים, כדי להשתתף בברכת הכהנים המסורתית. את הברכה העברנו בשידור חי מרחבת הכותל

וברכת בחגך: כמדי שנה בחול המועד סוכות, אלפי מתפללים הגיעו הבוקר לרחבת הכותל המערבי בירושלים על מנת לקיים את ברכת הכהנים המסורתית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טקס ברכת הכהנים בכותל הוא מסורת של קרוב ל-40 שנה: הוא החל להיות מונהג מחג הסוכות שלאחר מלחמת יום הכיפורים על ידי חסיד בשם גפנר ומאז מתקיים מדי שנה במתכונתו הנוכחית. מדובר אמנם בנוהג חדש יחסית, אך כזה שמקורו במסורת שעל פיה ישנה סגולה מיוחדת לברכה של מאות כהנים בסמוך למקום בו עמד בית המקדש - מזרחית לרחבת הכותל.

ברכת הכהנים מופיעה בתורה בספר במדבר במסגרת ציווי על הכהנים לברך את בני ישראל. היא מורכבת משלושה פסוקים ועל כן נקראת גם "ברכה משולשת". פסוקי ברכת כהנים משמשים לברכה אצל יהודים גם בהזדמנויות אחרות, למשל בפדיון הבן.

חוץ מהמתפללים הרבים שהגיעו הבוקר לכותל, נמצאים במקום גם רב הכותל שמואל רבינוביץ' והרבנים הראשיים, הראשון לציון שלמה עמאר והרב יונה מצגר שיארחו לאחר התפילה את המתפללים הרבים בסוכה שהוקמה במקום. הכניסה לכלי רכב באזור העיר העתיקה נחסמה ומתפללים רבים עושים את דרכם למקום ברגל.