סוכות 2012: אין חשמל, יש גשם וטיולים

מזג האוויר המשוגע שפקד את המדינה לא מנע מרבבות ישראלים לצאת לטייל בפארקים וביערות קק"ל. רבים מאלה שנשארו בבית העבירו את היום בלי חשמל לאחר שאלפי בתי אב נותקו מהרשת בעקבות הגשמים והרוחות

כ-150 אלף ישראלים יצאו היום לחגוג את סוכות בטבע, ונתקלו בשמיים אפורים וגשם - יש מי שנהנה מזה, אבל הרוחות העזות גרמו גם לניתוקי חשמל באלפי בתים.

מי שבחר לבלות את תקופת החגים, כאן בארץ, קיבל היום טעימה של חו"ל. "זה מזג אוויר טרופי, זה נחמד...כמו בתאילנד", אמרה מטיילת בפארק עין חמד שבהרי יהודה.

מזג אוויר חם, לח, מעונן ולעתים גם רטוב, חיכה היום לרבבות המטיילים שפקדו במהלך היום את שמורת הטבע והגנים. 30 אלף מטיילים נוספים בילו במהלך היום ביערות קק"ל. היו כאלה שבחרו להישאר למרות הרוחות. ולעומתם היו כאלה שהחליטו לברוח. "תפס אותנו גשם בא רעם וברק, והבהיל את כולם - והתקפלנו", סיפר מטייל שנטש את הפארק הלאומי ברמת גן בשעות הצהריים.

בנחל פארן בערבה, שיטפון של ממש הציף את הוואדי, אבל לא גרם למטיילים לשנות את התוכניות, והמטיילים הרבים השתעשעו במים הזורמים בתקופה המוקדמת.

באמצע החג - אלפים בלי חשמל

מאז שעות הצהריים נרשמו ברחבי הארץ שורה ארוכה של הפסקות חשמל. הרוחות החזקות והגשמים הביאו לקריסה של עצים וענפים על קווי המתח הגבוה, והותירו כמעט 5,000 בתי אב ללא חשמל. רוב התקלות תוקנו, אך ברחבי הארץ עדיין ישנם כ-500 בתים המנותקים מאספקת החשמל בקריית אתא, ובאזור נווה אילן הסמוך לירושלים.

בקריית אתא נפל עץ אורן גדול על רכב פרטי וחסם את התנועה, במזל לא היו נפגעים. במקומות רבים בארץ. במהלך חול המועד הטמפרטורות צפויות לרדת ולמי שמחפש לבלות מחוץ לבית ללא קשר למזג האוויר ההפכפך, מומלץ לבחור באחד מהמוזיאונים, האטרקציות או הפסטיבלים שמתקיימים בימים הקרובים תחת קורת גג.