באמצע החג: אלפים נותקו מהחשמל

הרוחות העזות והגשמים הפוקדים חלקים רבים ברחבי הארץ, נגרם נזק לכבלי חשמל מרכזיים במספר ערים. כתוצאה מן הפגיעה, כ-4,000 בתי אב נותרו ללא חשמל במהלך החג. חברת החשמל: "חלק מן התקלות כבר טופלו. על הציבור להתרחק מכבלים חשופים"

בשיאו של חג הסוכות אלפי ישראלים נותרו ללא אספקת חשמל לבתיהם. מדיווחים שהגיעו מאזורים שונים בארץ עולה כי ב-4,000 בתי אב הופסק הזרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הרוחות החזקות והגשמים שפקדו במהלך היום חלקים רבים ברחבי הארץ, נרשמו הפסקות חשמל במספר אזורים במרכז. הרוחות העזות גרמו בין השאר לנפילתם של עצים וענפים על כבלי המתח, ואילו הגשמים הובילו ליצירת קצרים בכבלי החשמל עליהם הצטבר אבק.

בקריות נפל עץ אורן גדול על רכב פרטי, העץ חסם את התנועה בכביש, אך במזל לא גרם לפגיעה בנפש. כתוצאה מפגעי מזג האוויר, כ-4,000 בתי אב נותרו מנותקים מאספקת החשמל. עד כה דווח כי בין היישובים שנפגעו מניתוק הכבלים - קריית ביאליק, כפר-סבא, יבנה, נס-ציונה, שדה ורבורג, מושב יגל, בני-ברק, ר"ג והיישוב עירון-קציר. גם בשכונת "בבלי" שבמזרח מזרח תל אביב נרשמו שיבושים באספקה.

חברת החשמל: "התקלה טופלה בחלק מהאזורים"

חברת החשמל מסרה בתגובה לפרסום, כי צוותי החברה הוזנקו במהירות לשטח, ובחלק מהמקומות הוחזרה אספקת החשמל לסדרה. בשאר המקומות הוסיפו, כי הצוותים מטפלים בנזקים במטרה להחזיר את אספקת החשמל מהר ככל האפשר.

בחברת החשמל אף הזהירו את הציבור שלא לגעת בחוטי חשמל קרועים עקב סכנת התחשמלות - ולדווח על כך מיידית למרכז השירות 103 או למוקד משטרת ישראל 100. בנוסף, בהודעה שפרסמה חברת החשמל, התבקש הציבור לפנות ממרפסות ומגגות חפצים העלולים לעוקף בעקות הרוחות ולפגוע בכבלי החשמל.