משטרת התנועה מציגה: דוח משמיים

באגף התנועה של המשטרה החליטו להגביר את אכיפת עבירות המהירות, ומסתמן כי בקרוב ייכנסו לשימוש אמצעי אכיפה שיגרמו למצלמות שאנו רגילים אליהן - להחוויר. בין השכלולים הצפויים: מד מהירות לייזר (ממל"ז) לטווחים ארוכים יותר, מצלמות עוקבות שימדדו מהירות ממוצעת בכביש מסוים ואפילו מצלמה שתותקן על בלון אוויר

מצלמות מיוחדות יותקנו בבלוני צפלין. ארכי (חדשות 2)

משטרת התנועה הארצית ממשיכה במאמציה להגברת אכיפת עבירות התנועה בכבישי ישראל: בנוסף על מערכת א-3, שנכנסת אט אט לשימוש ומורכבת ממערכת מצלמות דיגיטליות המותקנות בכבישי הארץ המצלמות את הנהגים ומנפיקות דוח תנועה שנשלח לבתיהם תוך 96 שעות מרגע העבירה - צפויות להיכנס לשימוש בזמן הקרוב מערכות אכיפה משוכללות נוספות וביניהן - מצלמת מהירות שתותקן על בלון אוויר ותקלוט נהגים סוררים מהשמיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בתקופה האחרונה שמו באגף התנועה במשטרה דגש מיוחד על אכיפת עבירות מהירות, ובעקבות זאת הוחלט על הכנסתן של מערכות אכיפה חדשות שיאתרו נהגים העוברים את המהירות המותרת בכבישים וצמתים מרכזיים ברחבי הארץ. מסתמן, כי בשנה הקרובה נוכל לראות בכבישי הארץ דור חדש של אקדחי לייזר קלים (ממל"ז), המסוגלים למדוד מהירות בטווחים ארוכים מאלו הנהוגים כיום - ויהיה קשה מאוד לערער את תוצאותיהם בבית המשפט.

האמצעים החדשים יגרמו לה להחוויר (חדשות 2)

עם זאת, במשטרת התנועה לא מסתפקים רק באכיפה על האדמה, והודיעו כי יחד עם אמצעי האכיפה הידניים, מתבצעים כיום ניסויים לקראת הטמעתה של מערכת מצלמות על בלוני אוויר שירחפו בשמי הארץ. על פי ההערכות, המצלמות המרחפות צפויות לצלם קטעי כביש מרכזיים ולהעביר את המידע למרכז הבקרה המשוכלל הממוקם בהר חוצבים שבירושלים.

אולם במשטרה לא עוצרים באמצעי המדידה המתקבלים על הדעת, וכיום נבחנת גם מערכת שנויה במחלקות לבדיקת מהירות ממוצעת בקטע כביש מסוים. המטרה היא להפעיל שתי מצלמות נייחות עוקבות שמודדות את הזמן שבו חלף הנהג על המרחק שביניהן, לחשב את מהירותו הממוצעת ולהנפיק לו דוח - גם אם חלף במהירות חוקית על פני המצלמות.