קבלת השבת כמעט הסתיימה באסון: בת 5 נכוותה בגלל הנרות

בגני ילדים רבים נוהגים לקיים קבלות שבת ולמנות ילדים לתפקידי אמא ואבא של שבת. בהתרגשות הם מגיעים לגן לבושים בבגדים חגיגיים, עם ממתקים וחלה, נערכים להדלקת הנרות. בגן ילדים באשדוד הטקס נגמר ברע. גץ מאחד הנרות הדליק את שמלתה של "אם השבת", שנכוותה קשות, וניצלה בנס

השמלה התלקחה - בגלל גץ. אורין דבוש בביה" (בית החולים קפלן)

קבלת השבת של גן הילדים באשדוד הסתיימה באשפוז בבית החולים של ילדה בת חמש עם כוויות קשות. בגן הילדים התכנסו באחד מימי השישי האחרונים בבית הכנסת, לפני תחילת היום וקיימו את הטקס הקבוע, כשאורין דבוש בת החמש זכתה סוף סוף להיות "אמא של שבת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

לאחר שהדליקו את הנרות, גץ אחז בשמלת השבת החגיגית של אורין - שעלתה בלהבות. היא נכוותה בפלג גופה העליון, ורק במזל לא נפצעה קשה יותר. אמה, אלינור, סיפרה ל"ידיעות אחרונות" על השתלשלות האירוע: "הגננת גילתה תושייה, לא איבדה עשתונות וקרעה מעליה את השמלה. היום, בדיעבד, אפשר להגיד שהיא הצילה את חייה של בתי".

הליך שיקום ארוך

אמבולנס שהוזעק למקום פינה את אורין לבית החולים קפלן ברחובות, כשהיא סובלת מכוויות בדרגה שנייה בחזה ובבטן. היא טופלה במשחות, ברחצה ובחבישות ומצבה התייצב, אך צפוי לה הליך שיקומו ארוך בבית החולים.

ד"ר אורי שולמן, מומחה לכירורגיה פלסטית בבית החולים קפלן שטיפל באורין סיפר כי "מדובר בכוויה עמוקה" והביעה תקווה שיחול שיפור במצבה של הילדה, שיחסוך מהם טיפול כירורגי באזורים שנפגעו.

ד"ר שולמן הוסיף והמליץ שלא לחשוף ילדים לרעיון הדלקת הנרות. "אני ממליץ גם להורים וגם לגננות למנוע מהילדים מגע עם נרות. ניתן לשים את הנרות מאחורי זכוכית, או להשתמש בנר דיגיטלי".