תגבורת לכינרת: 2 מיליון דגים

את מפלס המים באגם אנחנו כבר מכירים, ואפילו עוקבים אחריו בדאגה. אבל מה עם מפלס הדגים? מסתבר שגם הוא בירידה מתמדת. היום זכה האגם לתגבורת משמעותית. 2 מיליון דגי חוות הועברו לכינרת והצטרפו ל-150 המיליון הקיימים. המטרה - לשפר את איכות המים ולסייע לדייגים

כמדי שנה, חגי תשרי מביאים איתם גם דאגה ל"מדד הקרפיונים", כמה עולים ומהיכן מגיעים הדגים ההכרחיים לצלחות של כולנו. בכנרת, כך מתברר, יש ירידה מתמשכת של כמה שנים בכמות הדגים, אבל היום קיבל האגם זריקת עידוד רצינית. שני מיליון דגי חוות הוכנסו לכנרת - והצטרפו ל-150 המיליון הקיימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האירוע החריג נועד לשפר את איכות המים במקור המים המתוקים של המדינה. "זה עוזר לכינרת להתייצב מבחינה אקולוגית", מסביר ד"ר דורון מרקל, ראש תחום כנרת ברשות המים. "בכינרת יש מערכת אקולוגית מורכבת של אצות, סרטנים קטנים ודגים ובסופו של דבר היציבות זה תנאי הכרחי לשמירת איכות המים".

בנוסף למערכת האקולוגית, יהיו גם מרוויחים אחרים - הדייגים, שמספרים על ירידה מתמשכת בהיקפי הדגים שנתפסים ברשתות ובחכות. "יש הרבה דגים קטנים ממש בחוף ואי אפשר לדוג", מעיד הדייג איאד אבו גאנם. "אני זוכר לפני 5-6 שנים היית בא לפה היית מוציא כמה קילו טובים. היום כמעט ואתה לא רואה את התופעה הזו".

מרבית הדגים האלו לא יצליחו ככל הנראה לשרוד במים, ורק חלק קטן מהם יתחמקו מדגים גדולים מהם ומרשתות הדייגים. הבשורה הטובה היא שהחורף האחרון שיפר להם, ולכולנו, את מצב הכינרת בצורה משמעותית.