נתנאל יהלומי הובא למנוחות: "הוא הגן על המולדת"

זמן קצר לאחר שמשפחתו קיבלה את פרטי התחקיר על מות בנם, ליוו למנוחות מאות בני אדם בבית העלמין במודיעין את רב-טוראי נתנאל יהלומי ז"ל. "לא חשבנו שנצטרך להיפרד כל כך מהר", זעקו בני משפחתו. "הוא הגן על המולדת". מהתחקיר עולה: החיילים מנעו פיגוע גדול יותר. במקביל, החייל הנוסף שנפצע עודכן על מות חברו

מאות בני אדם ליוו הלילה למנוחות את רב-טוראי נתנאל יהלומי שנהרג מירי מחבלים בתקרית האש בגבול ישראל-מצרים ביום שישי האחרון. לפני תחילת מסע ההלוויה הגיעו לבית המשפה ביישוב הדתי נוף איילון קצין תותחנים ראשי ומפקד חטיבת שגיא ומסרו למשפחה את פרטי התחקיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לפני יותר מ-20 שנה נולד לנו תינוק וקראנו לו נתנאל כי קיבלנו מתנה", ספד לו אביו שמואל. "לא חשבתי שאני אצטרך להיפרד כל כך מהר", אמרה אחותו של נתנאל ז"ל אביטל. "אנחנו נפרדים רק בגוף - הנשמות שלנו קשורות". עוד הוסיפה כי "המפקד שלך אמר שאתה גיבור ואם היה צריך להקריב את הקורבן הזה לפחות זה על הגנת המולדת".

יהלומי ז"ל היה בן 20 במותו והועלה לדרגת רב-טוראי והתחנך בישיבה התיכונית מצפה יריחו והתגייס לאחר מכן לחיל התותחנים. אתמול, נודע לחייל שהיה איתו ונפצע בינוני ועדיין מאושפז בבית החולים סורוקה בבאר שבע על מותו.

החיילים מנעו פיגוע גדול בישראל

מחקירה משותפת של צה"ל עם הרשויות בקהיר, שנמשכת כבר יותר משתי יממות עולה שתגובת הכוחות מנעה פיגוע משולב וגדול הרבה יותר, שתכננו המחבלים בסיני להוציא לפועל בתוך שטחי ישראל.

מהחקירה עולה כי חוליית המחבלים תצפתה על חיילי צה"ל, בזמן שאלו העניקו סיוע לקבוצת מסתננים שניסתה לעבור את הגבול והעניקו להם מי שתייה. בשלב זה, כפי שעולה מהחקירה, פתחו המחבלים באש לעבר החיילים. גדוד הקרקל המוצב בגזרה ושהוקפץ לסייע - הוא שהביא בסופו של דבר לחיסול המחבלים.

אמש הוחזרו גופות שלושה מחבלים למצרים, אך כוחות הביטחון ממשיכים במצוד אחר שני מחבלים נוספים - שהיו אף הם חברים בחוליה. ההערכה היא שהם נמלטו לתוך שטחי סיני, בעוד שהרכב בו השתמשו אותר ובסמוך לו אמצעי לחימה רבים וחגורת נפץ. במצרים שבים וטוענים כי היו התרעות בימים האחרונים לפיגוע, אך בצה"ל מסרבים לאשר זאת.