עם שירים ובלונים: מאור הקטן נקבר

אלפים התגייסו, מדינה שלמה החזיקה ידיים - אך מאור הקטן, בן 3 בלבד, שנלחם מחצית מחייו במלחת הסרטן, הלך אתמול לעולמו. הוא הובא למנוחות ברקע שירי ילדים וכשהנוכחים מחזיקים בבלונים שהופרחו לשמיים

היו שם שירים, בלונים וזוג הורים - אבל האירוע עצוב במיוחד: מאור זוסמן, בן שלוש בלבד - חצי מחייו נלחם במחלת הסרטן, אתמול הרים ידיים. רבים ליוו אותו בדרכו האחרונה.

רגע אחרי שהרופאים דיווחו על גידול סרטני בכליות, מאור ובני המשפחה פתחו במאבק קשה, ארוך ומאוד מתוקשר. אחרי שורה של טיפולים והשתלות היה נדמה שהסיכוי להתמודד עם המחלה גדל, לפני חודשיים הוריו יצאו עמו עם תקוות רבות לטיפול ייחודי בארצות הברית - אך למרות האמונה, התקווה וההסתייגות - המאבק אתמול נגמר, ומאור הקטן נכנע לסרטן.

"לומד להבין שכל יום יכול להיות היום האחרון"

בכתבה ששודרה בחדשות 2 ביולי סיפר אייל, אביו של מאור: "בימים שלא כואב לו, אז אנחנו מאוד מאוד אופטימיים. אתה לומד להבין שכל יום יכול להיות היום האחרון, ומצד שני לגדל אותו ולחנך אותו כאילו הוא יחיה לנצח".

אמו הסבירה על הנסיעה לחו"ל: "מאור עם מוח עצם מאוד מותש, אחרי הרבה סדרות של טיפולים כימותרפיים שהוא עבר ואחרי השתלת מוח עצם, ודי הגענו למבוי סתום בטיפולים כאן כי כל טיפול נוסף כזה יכול כבר לסכן אותו".

הטיפול הניסיוני בארה"ב היה מאוד יקר - כשני מיליון שקלים, והוריו פעלו לגייס תרומות כדי לממן אותו, לכן הם הסכימו להתראיין לטלוויזיה. הודות לקסם הזה בילד הקטן והאמיץ, שורה של אמנים בכירים הצטלמו לסרטון מיוחד לגיוס תרומות עבור הטיפול.