סוף עצוב למאבקו של מאור הקטן

הילד בן השלוש, שריגש את כולם, נפטר מסרטן אחרי שנלחם במחלה למעלה משנה וחצי. לפני הנסיעה לטיפול בארה"ב, ביולי האחרון, אמר אביו לחדשות 2: "אתה לומד להבין שכל יום יכול להיות היום האחרון, ומצד שני לגדל אותו אותו כאילו הוא יחיה לנצח"

למעלה משנה וחצי נלחם מאור זוסמן בן השלוש במחלת הסרטן ועבר ניתוחים, הקרנות, טיפולי כימותרפיה, ועוד כל מיני טיפולים כואבים. אתמול הוא נפטר. הלוויתו תיערך בשעה 15:30 בבית העלמין שדה יהושע בחיפה.

קרין, אמו של מאור, ביקשה מהמשתתפים להביא עמם בלונים של דורה ושל מיקי מאוס, שהיו דמויות אהובות במיוחד על מאור.

מאור, שסבל מגידול סרטני נדיר ואלים במיוחד בכליות, נסע לפני כחודשיים עם הוריו לארה"ב, כדי לעבור שם טיפול רפואי ניסיוני ויקר.

"לומד להבין שכל יום יכול להיות היום האחרון"

בכתבה ששודרה בחדשות 2 ביולי סיפר אייל, אביו של מאור: "בימים שלא כואב לו, אז אנחנו מאוד מאוד אופטימיים. אתה לומד להבין שכל יום יכול להיות היום האחרון, ומצד שני לגדל אותו ולחנך אותו כאילו הוא יחיה לנצח".

אמו הסבירה על הנסיעה לחו"ל: "מאור עם מוח עצם מאוד מותש, אחרי הרבה סדרות של טיפולים כימותרפיים שהוא עבר ואחרי השתלת מוח עצם, ודי הגענו למבוי סתום בטיפולים כאן כי כל טיפול נוסף כזה יכול כבר לסכן אותו".

הטיפול הניסיוני בארה"ב היה מאוד יקר - כשני מיליון שקלים, והוריו פעלו לגייס תרומות כדי לממן אותו, לכן הם הסכימו להתראיין לטלוויזיה. הודות לקסם הזה בילד הקטן והאמיץ, שורה של אמנים בכירים הצטלמו לסרטון מיוחד לגיוס תרומות עבור הטיפול.