במוצ"ש: הפגנה נגד שעון החורף

במוצאי שבת - שעות ספורות לפני שמחוגי השעון יוזזו שעה אחת אחורה - תיערך בכיכר רבין הפגנת מחאה כנגד תקיעת החוק שיאריך את תקופת שעון הקיץ. "איפה הדמוקרטיה כשצריך אותה? איפה שלטון הרוב? איפה טובת הרוב?", זעם יוזם ההפגנה. ח"כ הורוביץ לחדשות 2: "מדי שנה האיוולת חוזרת על עצמה וכמה שאנו צועקים זה ממשיך"

למרות המאבקים והמחאות, ההחלטה להפעיל את שעון החורף כבר בספטמבר לא שונתה, ובלילה שבין שבת לראשון יוזזו מחוגי השעון שעה אחת אחורה. מחר בשעה 20:00 בערב תתקיים בכיכר רבין בתל אביב הפגנת מחאה נגד המכשולים שמציבים החרדים ובראשם ש"ס בפני שינוי החוק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מדי שנה האיוולת חוזרת על עצמה. כמה שאנו צועקים וכמה שזה ברור לכולם שעדיף ש-17:00 יהיה אור ולא חושך אז כל שנה זה ממשיך", אמר הבוקר לחדשות 2 ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ . "שר הפנים וש"ס חוסמים את השינוי ואת התיקון ואנו נאלצים להתמודד עם האיוולת הזאת. אני חושש שאם נישאר עם אותה ממשלה ועם אותו שר פנים העניין לא ייפתר".

"סוגיית שעון הקיץ היא רק סימפטום. היא מייצגת באופן מכוער ומקומם את האופן שבו מתקבלות החלטות במדינת ישראל", הדגיש מיקי גיצין, מנכ"ל ישראל חופשית ואחד מיוזמי ההפגנה. "שר חזק ויו"ר ועדה שלא חושש להעביר הצעות חוק במהירות הבזק, לא חושבים פעמיים כשהם משתמשים בטענות כזב לתרץ את החלטתם לתקוע את הרפורמה".

"איפה שלטון הרוב?"

לדבריו, "כאן, בניגוד למקרים אחרים, לא ניתן לתרץ ולמרוח את ההחלטה, בטענות תקציביות או מחלוקות עקרוניות. הרפורמה הנדרשת בשעון הקיץ היא שינוי טכני בלבד, פשוט לביצוע וכה משמעותי לכולנו".

"אומרים לנו שיש כאן דמוקרטיה. אבל איפה הדמוקרטיה כשצריך אותה? איפה שלטון הרוב? איפה טובת הרוב? מרבית אזרחי ישראל רוצים שעון קיץ ארוך יותר, כפי שנהוג בכל העולם המערבי ולמרות זאת הדברים אינם משתנים", הדגיש לסיכום יוזם ההפגנה.