מדוע נורה ב"טייזר" חסר בית אזוק?

בערב ראש השנה נעצר בתל אביב חשוד בתקיפת עוברי אורח. הוא הובא לתחנת המשטרה, שם תיעד עד ראייה כיצד למרות שהיה אזוק - נורה באקדח ההלם החשמלי. במשטרה הסבירו: "הוא היה מסוכן לעצמו"

מאז הוכנס אקדח ה"טייזר" לשימוש משטרת ישראל רק הולך וגדל מספר התלונות על שימוש מוגזם לכאורה באמצעי המשתק. לידי חדשות 2 הגיע תיעוד שבו נראה חסר בית אזוק על המדרכה שמחוץ לתחנת לב תל אביב, כשאחד השוטרים הלם בו ב"טייזר" - למרות שלא נשקפה ממנו כל סכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע המדובר התרחש בערב ראש השנה, אחרי שחסר הבית נעצר בחשד שתקף אזרחים. עד ראייה סיפר: "ראיתי שם שלוש ניידות משטרה, היה אדם שוכב ערום על המדרכה, הפנים שלו מנופחות והוא קשור באזיקים. היו כמה שוטרים שניסו להרגיע אותו וכל הזמן ירו בו ב'טייזר'".

במשטרה טענו כי האיש היה בגילופין והמשיך לתקוף את השוטרים גם אחרי שנעצר. בין היתר, הם הסבירו כי הוא קילל וירק בתוך הניידת. אלא שעם הבאתו אל תחנת המשטרה, הוטח ראשו ברצפה והוא סירב לקבל טיפול רפואי. בשל כך, הסבירו במשטרה, נעשה שימוש ב"טייזר" - כדי שלא ימשיך לפגוע בעצמו.

עו"ד גיל שפירא, סגן בכיר לסנגור הציבורי הארצי, תקף את ההסבר ואמר כי "ארגון אמנסטי של האו"ם קבע שבעולם כולו ידוע על בערך 400 מקרים של מוות שמיוחסים לשימוש ב'טייזר'". הוא קרא לעשות שימוש בו אך ורק במקרים שבהם לא תיוותר כל ברירה אחרת.