מעריב מקפיא הליכים – העובדים מפגינים

מעריב הגיש בקשה דחופה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, להוצאת צו הקפאת הליכים. המשמעות – לא ברור מה יהיה על החוב לעובדים, העומד על כ-95 מיליון שקלים. 300 מעובדי העיתון ניסו לפרוץ למשרדי IDB במגדלי עזריאלי והודיעו שלא יוציאו את העיתון לאור ביום שלישי הקרוב, ערב יום כיפור

העובדים יצאו להפגין - וניסו לפרוץ לעזריא (חדשות 2)

עתידו של העיתון מעריב אמנם הולך ומתבהר היום, עם חתימת עסקת המכירה, אך כעת לא ברור מה יעלה בגורל החוב הנצבר לעובדים - בגובה של 95 מיליון שקלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

קבוצת מעריב הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בקשה דחופה למתן הקפאת הליכים, שיאפשר לה להתמודד עם חובותיה, בסך למעלה מ-408 מיליון שקלים, בהם גם עלויות ההתחייבויות לעובדים, ויביא למינוי נאמנים לעיתון.

"העיתון הוא נכס צאן ברזל של העיתונות בארץ ישראל עוד מימי טרום הקמת המדינה... הוא היה לעיתון הנפוץ במדינה, מעמד עליו שמר משך עשרות בשנים", נכתב בבקשה, אך צוין, "למרבה הצער, כפי שארע לכלי תקשורת נוספים בעת האחרונה הידרדר מצבו הכלכלי של העיתון. כעת עומד העיתון בפני שוקת שבורה, ואין באפשרותנו להמשיך לפעול ללא הסדר נושים".

ניסו לפרוץ למשרדי IDB - וישביתו את העיתון

העובדים המודאגים מעתיד כספי הפיצויים והזכויות הסוציאליות המגיעות להם, יצאו גם היום להפגין ברחובות תל אביב. כ-300 מהם, אותם הוביל העיתונאי נתן זהבי, ובהשתתפות העיתונאים דנה ספקטור ואראל סגל, יצאו בשעות הצהריים ממערכת העיתון לכיוון מגדלי עזריאלי. הם נשאו שלטים עליהם נכתב "מעליב" במקום מעריב, ו"איי די ביזיון".

בהמשך להפגנת הזעם, הודיע וועד העובדים של החברה כי לא יוציא לאור את העיתון ביום שלישי הקרוב, ערב יום הכיפורים, במחאה על אובדן כספי הפיצויים.

במהלך ההפגנה, ניסו המפגינים לפרוץ למשרדי IDB, בקומה ב-41 של המגדל המשולש, אך מאבטחי המקום ניטרלו את המעליות כדי למנוע בעדם להגיע לשם.המפגינים לא ויתרו, והחליטו לגשת אל סניף "שופרסל" הממוקם בחניית הקניון והחלו להפגין מול דלתות הכניסה לחנות. בדרך לסניף עברו המפגינים בתוך הקניון וסחטו תשואות מהקונים המבולבלים.

יושבת ראש מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון, הגיבה על עסקת הרכישה ותקפה את יושב ראש IDB והבעלים הקודמים של העיתון, נוחי דנדקר: "זאת שעת המבחן של דנקנר, שתראה אם הוא ימשיך לנהוג בחזירות ויברח במטוס הפרטי שלו, עד יעבור זעם, או אם הוא איש הגון שייקח אחריות כלפי הציבור שבטח בו ופרנס אותו במשך שנים. הילדים שלו לא יהיו רעבים לעולם, ולצערי אי אפשר להבטיח את אותו הדבר לילדים של עובדי מעריב."

היא קראה לבית המשפט שלא לאשר את העסקה: "דנקנר ובן-צבי חתמו על הסכם שבמסגרתו יעברו ביניהם עשרות מיליוני שקלים, כשהם משאירים את קופת תשלומי העובדים ריקה, ומפקירים את זכויות העובדים הבסיסיות. לבית המשפט אסור לאשר את הבקשה להקפאת הליכים, שכל מטרתה היא התחמקות מהחובה המשפטית והמוסרית של דנקנר כלפי עובדי מעריב".