גדולים ביפן: ניצחון לנבחרת הדייויס של ישראל

תחל שנה וברכותיה: אמיר ויינטרוב מדורג אמנם רק במקום ה-223 בעולם, אבל היום הוא סיפק עוד הופעה הירואית בגביע הדיוויס מול גו סואדה היפני המדורג 53 בעולם וניצח אותו בארבע מערכות - בדרך להשלים ניצחון ישראלי על יפן. עכשיו, לאחר שנתיים חוזרת נבחרת הטניס של ישראל אל הבית העליון

נבחרת ישראל בטניס חוזרת לבית העליון של גביע הדייוויס אחרי ניצחון 2:3 ביפן על הנבחרת המקומית. הגיבור של ישראל היה אמיר ויינטרוב שהשלים ניצחון כפול על שני טניסאים יפניים והבטיח את הניצחון ההיסטורי.

ויינטרוב נשמע מאושר בסיום המשחק והסביר איך השיג את הניצחון למרות הפיגור אליו נקלע בשלב מוקדם יותר: "היה לנו מזל גדול עם הגשם - כשחזרתי כבר אמרתי שאין לי מה להפסיד". המחבט מספר 2 של ישראל החמיא גם לחבריו לנבחרת: "כשראיתי את אנדי רם משחק אתמול פצוע ומשקיע הכול, וכשראיתי את דודי סלע משחק חמש שעות - זה נתן לי את הכוח", סיפר ויינטרוב.  

קפטן הנבחרת אייל רן נשמע גם הוא נרגש מאוד בתום המשחק: "נתנו את כל מה שהיה לנו, כל מי שהיה על המגרש היום הוא גיבור. אחרי היום מגיע לנו לחזור אל הבית העליון. זה היה יום מדהים וזה ניצחון מדהים עבורנו".

בניגוד לנבחרת הכדורגל, ואולי בדומה לנבחרת הכדורסל, לישראל אין הרבה טניסאים בכירים אך יש נבחרת מצוינת. היום שבו השחקנים לבית העליון הכולל 16 נבחרות, לאחר שנתיים של היעדרות.

אמיר ויינטרוב המדורג רק במקום ה-223 בעולם הוא המחבט מספר 2 של ישראל, אך בסוף השבוע האחרון הוא היה מספר אחד לאחר שניצח פעמיים את שני הטניסאים הבכירים של יפן. הערב זה היה ניצחון בארבע מערכות 3:6, 6:7, 6:4, 3:6 על גו סואדה המדורג 53 בעולם.


הטניסאי היפני הבכיר, שקיי נישיקורי המדורג 16 בעולם ניצח בחמש מערכות את המחבט הבכיר של ישראל, דודי סלע.