איך הפכה חריש לאטרקציית נדל"ן?

היישוב המבודד בוואדי ערה שהוכרז כעיר חרדית הפך בזכות כביש 6 ומצוקת הדיור ליעד מועדף על רבים. אבל מאחורי הקלעים מתנהל מאבק בין חרדים לחילונים על קביעת זהותה ואופיה של העיר הצעירה

עד לפני כמה שנים כמעט אף אחד לא רצה לגור בחריש. יישוב יהודי, מבודד בוואדי ערה, על קו התפר, בשכנות למגורי משפחות פשע. אבל מצוקת הדיור החריפה, כביש 6 נפתח, נבנתה גדר ביטחון והמדינה החליטה לספק קרקעות בחינם מה שהפך את חריש לאטרקציה נדל"נית שחילונים וחרדים נאבקים על הזכות לגור בה להתוות את אופייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בסיפור הזה הגיבור הוא בכלל כביש 6 - בלעדיו איש לא היה רוצה לגור על הגבעה הזאת בין ג'נין לפרדס חנה. בזכותו דירה בחצי מיליון שקלים חצי שעה מגבעתיים זה כבר לא חלום רחוק.

15 שנה אחרי שהוקמה מודיעין, כאן מוקמת בימים אלה עיר חדשה בישראל. היום חיות כאן כמה מאות משפחות. הראשונים שהגיעו היו עולים חדשים שפונו מהקרוואנים באור עקיבא.

אליהם הצטרפו בני חמולת הפשע קראג'ה שגורשו מרמלה. חיים כאן זה לצד זה חסידי ברסלב, גרעין של משפחות דתיות לאומיות, ומשפחות חילוניות שחיפשו דיור זול.

לפני שש שנים החליטה הממשלה להפוך את חריש לעיר חרדית והתושבים החילוניים זועמים. הרוחות בעיר סוערות והמאבק על אופי העיר ניטש במלוא עוז.