עובדי "מעריב" יפגינו מול שופרסל

עובדי העיתון שנמצא על סף סגירה מתכוונים להחריף בימים הקרובים את המחאה בגין אי כיבוד זכויותיהם, לטענתם. למרות תקופת החגים, בכוונתם להפגין מחר מול סניף שופרסל בתל אביב - ובאמתחתם שורה של צעדים נוספים. "לדרוש ערבויות לקבלת התשלומים", מבטיחים העובדים

הפגנת עובדי "מעריב", השבוע (חדשות 2)

עובדי מעריב מחריפים את המאבק: עובדי העיתון שנמצא בסכנת סגירה הודיעו היום כי בכוונתם לקיים מחר הפגנה מול סניף של רשת שופרסל ברחוב אבן גבירול, במחאה על אי קבלת כל המשכורת של חודש אוגוסט. זאת, בקריאה לבעל הרשת, נוחי דנקנר, המחזיק גם בשליטה במעריב, לפעול מיד לתשלום המשכורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהודעה שפרסם ועד העיתונאים של העיתון נכתב שבנוסף להפגנה שמתוכננת למחר, עובדי העיתון מתכוונים להרחיב את השימוש שהם עושים בדפי העיתון ובאתר NRG על מנת להעלות עוד יותר את מאבקם לתודעת הציבור. במוצאי שבת, ועד העיתונאים מתכוון לשלוח מכתב לראש הממשלה ובו בבקשה שיתערב במשבר על מנת להציל את העיתון.

"אנחנו ניצבים ערב ראש השנה, ולמשכורות אוגוסט אין זכר", נכתב בהודעת הוועד מהיום. "המנכ"ל טל רז, הודיע לנו אתמול שהמשכורות הועברו, ושאנחנו אמורים לראות אותן בחשבונות שלנו ביום ראשון, אבל אנחנו לא ננוח ולא נפסיק למחות עד שהמשכורות יהיו בידינו".

בוועד מברכים על החלטת דנקנר לפעול לשילוב חלק מהעובדים במשא ומתן המתנהל עם שלמה בן צבי על מכירת העיתון, ועל כך שהוא שוקל להקים קרן מיוחדת אליה יועברו כספים ממכירת העיתון, על מנת להבטיח שכל העובדים בעיתון יקבלו את כל זכויותיהם.

בוועד טוענים שלמרות ההתקדמות המבורכת, זה עדיין לא מספיק. "איש עדיין לא מבטיח לנו שנקבל את משכורות ספטמבר, או שכל החובות של החברה אלינו ישולמו במלואם, ואנחנו מתכוונים להמשיך לדרוש ערבויות לקבלת התשלומים האלה מבעלי מעריב", כתב הוועד בהודעה שנשלחה לעובדי העיתון.