במשטרה נערכים בעקבות ההפגנות בעולם המוסלמי

בעקבות התפשטות המהומות בעולם הערבי סביב שגרירויות ארה"ב, במשטרה העלו את הכוננות בירושלים מחשש להתלקחויות והפרות סדר לאחר תפילת יום השישי בעיר העתיקה, כך דווח ב"ישראל היום". השוטרים צפויים להתפרש בעיר כבר משעות הבוקר המוקדמות

אלפי מוסלמים הפגינו נגד ארה"ב (חדשות 2)

בישראל גוברים החששות כי המהומות האלימות שפרצו בעולם הערבי בעקבות פרסום הסרטון הפוגע בכבודו של הנביא מוחמד, יתפשטו גם בישראל. משטרת ירושלים הודיעה כי תעלה את רמת הכוננות היום בבירה ובסביבת העיר העתיקה בכדי למנוע את התלהטות הרוחות לאחר תפילת יום השישי בהר הבית, כך דווח ב"ישראל היום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במשטרה חוששים כי במהלך היום יתלקחו הפגנות אלימות הדומות לאלו שנצפו בימים האחרונים בקהיר, בתימן ובלוב, שם נרצח השגריר האמריקני, ולכן יערכו בסביבת העיר העתיקה בכוננות מוגברת. בתוך כך, דווח כי כבר משעות הבוקר ייפרשו כוחות משטרתיים ברחבי העיר העתיקה בירושלים בכדי למנוע התפרעויות לאחר התפילות בשעות הצהריים, וכן בכדי להגן על ביטחון התושבים לקראת חגיגות ראש השנה בימים הקרובים.

העלאת הכוננות באה על רקע ההפנגה האנטי-אמריקנית שנערכה אמש מול שגרירות ארצות הברית בתל אביב. במסגרת המחאה הניפו חברי הפלג הצפוני של התנועה האסלמית את דגלי התנועה, ואף טענו כי "יקריבו את דמם ונשמתם בעבור מוחמד".

"יוצר המהומה": נוצרי קופטי מלוס אנג'לס

במקביל להיערכות המשטרה, אמש נחשפו גילויים החדשים אודות יוצר הסרטון, שבגינו יצאו עשרות אלפי מאמינים מוסלמים ברחבי העולם הערבי להפגנות כנגד ארצות הברית.

מן הדיווחים עולה כי במאי הסרט, נאקולה באסליי, שעד כה השתמש בשם הבדוי "סאם בסילה", הינו נוצרי קופטי, בן 55 המתגורר בלוס אנג'לס, ולא יהודי-ישראלי כפי שפורסם. עוד דווח כי הבמאי לא שיתף את השחקנים בנושא סרטו, ולא דיווח להם כי יכלול פרובוקציות נגד האיסלם.