עובדי מעריב הפגינו מול ביתו של דנקנר: דורשים את המגיע לנו

כמאה מעובדי העיתון קיימו הפגנת מחאה בהרצליה מול ביתו של הבעלים נוחי דנקנר, נשאו שלטים בגנות ההנהלה ודרשו כי זכויותיהם לא ייפגעו, גם אם תושלם עסקת מכירת העיתון לבן צבי. "נלחמים על הזכויות שלנו ועל הצלת הבית"

(חדשות 2)

אחרי שהבוקר ערכו ישיבת חירום עם יו"ר ההסתדרות, במהלכה קרא עיני לשר האוצר להתערב במשבר בעיתון, קיימו הערב עובדי מעריב הפגנה מול ביתו של הבעלים נוחי דנקנר בהרצליה.

כמאה מפגינים - עיתונאים, מפיצים ומובילים נשאו שלטים ועליהם סיסמאות כמו: "איפה הבושה?" ו-"איפה הכסף שלנו?". בהפגנה השתתפו כותבים בכירים בעיתון ובהם: נתן זהבי, אראל סגל וליאור דיין, לצד עיתונאים מגופי תקשורת אחרים כמו קרן נויבך וגל גבאי, שהגיעו להביע הזדהות עם העובדים.

יו"ר ועד עיתונאי מעריב, חגי מטר, סיפר שדנקנר מוכן לערב את נציגי העובדים במשא ומתן לחתימה על עסקת מכירת העיתון לבן צבי וכי הוא לא רואה סיבה מדוע שלא להעביר את הכספים שחייב העיתון אל קרן נאמנות. "אין לנו די בכך, לא ננוח עד שנקבל את כל המגיע לנו. אנחנו נלחמים ראשית על זכויותינו הבסיסיות אך גם על הצלת העיתון שלנו, שהוא בית" הוסיף מטר.

יובל גורן כתב הרווחה וחבר ועד העיתון חיזק את דברי מטר: "היינו רוצים להמשיך לעשות את העבודה שאנחנו יודעים בצורה הטובה ביותר, אבל בלי לקבל את הזכויות שמגיעות לנו לא נאפשר מכירה, או כל דבר אחר שיקבע את גורלם של 2,000 עובדים מסורים".

ובשורה אחת טובה כבר קיבלו היום עובדי העיתון - לאחר העיכוב הם יקבלו מחר את מלוא משכורתם לחודש אוגוסט, אחרי שעד כה קיבלו רק שליש ממנה.