המחאה של המוסלמים הגיעה גם לת"א: "הסרט משפיל ומבזה"

אחרי ההפגנות האלימות במדינות ערב נגד הסרט הפוגע באיסלאם ומכפיש את הנביא מוחמד, יצאו למחות גם פעילי התנועה האיסלאמית בישראל. הם הפגינו מול השגרירות האמריקנית ותקפו את ההפקה: "הסרט הוא פרי המדיניות של ישראל נגד העולם הערבי והאיסלאם"

ההפגנה בת"א, היום (Bokra)

המחאה המתפשטת בעולם הערבי נגד הסרט האמריקני הפוגע באיסלאם הגיעה גם בישראל: עשרות פעילים של התנועה האיסלאמית הפגינו בצהריים מול שגרירות ארה"ב ברחוב הירקון בתל אביב, הניפו דגלים ירוקים ועליהם סיסמאות מהקוראן, ושלטים בגנות ההפקה, אותה כינו "מבישה ומבזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה סרט שפל ונבזי", אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט דובר התנועה האסלאמית עו"ד זאהי נוג'ידאת. "הסרט פוגע ישירות בנביא מוחמד עליו השלום ואנו מעבירים מסר ישיר למדיניות האמריקנית הרשמית. הסרט הוא גם פרי המדיניות של ישראל נגד העולם הערבי והאיסלאם".

ההפגנות שהחלו בשני מוקדים מרכזיים - קהיר וצנעא, התפשטו בצהריים לשורה של מדינות נוספות: בטהרן נערכה הפגנת מחאה מול שגרירות שוויץ באירן, המייצגת את האינטרסים האמריקניים במדינה והפגנות מחאה נוספות נערכו גם ברחבי עירק. מחר, בתום תפילות יום השישי, צפויות הפגנות נוספות באירן וברחבי העולם הערבי בגנות הסרט.

נכון לשעות הצהריים מדווחים כלי התקשורת הערביים על הרוג וחמישה פצועים בהפגנות המחאה בצנעא בירת תימן, ועל 20 פצועים בקהיר. מוקדם יותר נאם נשיא מצרים מוחמד מורסי מבריסל, ואחרי שגינה את עצם קיומו של הסרט האמריקני - קרא למפגינים לחדול ממעשי האלימות נגד השגרירות האמריקנית בקהיר.